Se afișează postările cu eticheta Silvio Berlusconi. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Silvio Berlusconi. Afișați toate postările

luni, 18 mai 2009

Corina Ungureanu: "Toţi au vise erotice cu noi"





Fosta mare gimnastă Corina Ungureanu (28 de ani), stabilită de ani buni in Anglia, vorbeşte deschis despre sex şi despre dorinţele pe care le au bărbaţii în pat, cand au ca parteneră o sportivă de performanţă.

Libertatea: Corina, cum te înţelegi cu actualul tău partener de viaţă?

Corina Ungureanu: Traversez una dintre cele mai bune perioade din viaţa mea. Şi în plan profesional, dar şi în cel sentimental. Cu Mike, noul meu iubit, sunt împreună de opt luni. Ne înţelegem din priviri.

Te gândeşti la căsătorie?

Nu ştiu ce să zic. Eu vreau să mă întorc în ţară. Asta ar însemna ca el să vină împreună cu mine în România. E greu de crezut că acest lucru se va întâmpla foarte curând, pentru că are mulţi prieteni aici, în Anglia. Dar mie îmi e bine aşa cum sunt în clipa de faţă.

Pentru că acesta este un interviu non-conformist, spune-ne ce ai face dacă ai rămâne însărcinată şi nu ai fi căsătorită?

Aş păstra copilul. Până în prezent am ştiut să mă protejez de o eventuală sarcină. Eu şi Mike facem dragoste doar protejat. E mai bine aşa. Tocmai pentru a evita riscurile unei eventuale sarcini.

De ce crezi că foarte mulţi bărbaţi îşi doresc o relaţie cu o fostă gimnastă?

(se amuză copios) Imaginaţia bărbaţilor atunci când vine vorba despre sex este debordantă. Nu de puţine ori, în discuţiile pe care le-am avut cu amici de-ai mei, mi-au fost făcute apropouri de acest gen. Dacă îmi place să fac sex în şpagat, în sfoară sau în alte poziţii din gimnastică... L-am prins chiar şi pe fratele meu vorbind cu prietenii lui despre asta. Toţi bărbaţii au vise erotice cu noi. Ne văd făcând sex doar în poziţii super-trăsnite, toţi ne vor în şpagat.

Ai adoptat o astfel de poziţie cu prietenul tău?

(râde din nou) Nu-mi cereţi să dau tot din casă.

Ai pozat în reviste pentru adulţi. Ai mai face asta?

Niciodată nu spun niciodată. Dar cred că ceea ce era de arătat, am arătat. Acum nu cred că aş mai poza, chiar dacă mi s-ar oferi o sumă mare de bani. Am un alt statut şi o altă vârstă.

Când revii în România?

Pe 26 august voi fi acasă, iar pe 29 îmi voi aniversa ziua de naştere.

Antrenează în Anglia

De peste doi ani, fosta campioană mondială la gimnastică e antrenoare la clubul Ellen Vannin din insula Isle of Man. “Am contract cu englezii până în 2011, iar patronii nici nu vor să audă de plecarea mea. Avem rezultate foarte bune, iar copiii pe care-i antrenez s-au ataşat mult de mine. Şi iubitul meu Mike reprezintă un motiv în plus să rămân în Anglia”, ne-a spus Corina Ungureanu.

sursa: Libertatea.ro

Plagiat mioritic! Vedete care şi-au „copiat” sânii




Se spune despre natură că produce doar unicate, chiar şi când este vorba despre gemeni. Ei bine, omul a încercat să copieze acest lucru, dar nu prea i-a ieşit. Aşa s-a întâmplat

ca trei iepuraşi autohtoni să aibă, după intervenţia chirurgilor, sâni identici. Şi ce dive! Este drept, „amănuntul” păleşte în

faţa ansamblului, însă nu e deloc de bine să fii acuzat pentru plagiat când este vorba despre

„avanposturi”.

Andreea Spătaru, Andreea Mantea şi Roxana Ungureanu au un secret comun atunci când vine vorba de bustul impresionant. Aceeaşi clinică, acelaşi medic, acelaşi tip de silicoane, aceeaşi tehnică de operaţie făcută cu ajutorul undelor radio, scrie Click!Problema este că frumoasele s-au dovedit nesătule şi, în timp ce alte vedete autohtone au preferau o uşoară mărire a bustului, ele şi l-au dorit cât mai generos. Şi au ales implanturi de 280 ml, extralarge.

Nu s-au limitat însă la atât. După cum dezvăluie doctorul care le-a operat, cele trei graţii dâmboviţene şi-au „îndreptat” şi buzele. Să pupe alesul ceva consistent. Dar oare să mai sărute după ce află din ce sunt făcute?! „În privinţa buzelor, au renunţat la grăsimea animală şi au recurs la acidul hialuronic, pe care, de altfel, îl avem şi noi în corp. Printr-o astfel de injectare, riscurile să se întâmple ceva sunt minime”, a dezvăluit doctorul.

Silicoanele din corpul frumoaselor sunt la fel, iar preţurile – pe măsură. Andreea Spătaru, iepuraşul care se pregăteşte pentru bucuriile maternităţii, a plătit 3200 de euro, iubitul de atunci al Roxanei Ungureanu, Claudiu Pătraşcu, peste 3000 dar şi 500 de euro pentru mărirea buzelor alesei sale, în timp ce Andreea Mantea a vizitat şi ea clinica respectivă acum doi ani şi jumătate, pentru a păşi cu nuri de calitate pe drumul celebrităţii.

Trei dive, trei implanturi. Nişte sâni garantaţi pe viaţă, care au cucerit România şi despre care afli că au fost aleşi de trei iepuraşi în vogă. Dar, dacă asta este reţeta succesului, de ce să crezi că mai există frumuseţe? Ajung nişte bani şi răţuşca cea urâtă devine o gâscă frumoasă…

sursa: vdtonline.ro

Şut şi goală - Radu Paraschivescu



Televiziunile scurtează frenetic distanţa dintre tabloidizare şi bordelizare. Până la ziua suprapunerii n-a rămas mult.

Partea proastă e că sub fascinaţia tractirului nu cad doar Bahmuţeanu, Andreşan, Zăvoranu, Ionescu (Mădălin) şi herghelia de agramaţi de la OTV.

De la o vreme, nici posturile de sport nu mai fac abstracţie de nuri. Sport.ro şi GSP TV se întrec în titluri ce par ieşite din mintea unor adolescenţi acneici. Al Bundy ar simţi o caldă solidaritate cu aceste posturi, văzând cât de apropiate sunt amândouă de propriile sale obsesii.

După ce a făcut rodajul cu „Motoare, motoare” (unde subînţelesul era „Balcoane, balcoane”), Sport.ro a propus o altă formă de gimnastică hormonală: „Ţară, ţară, vrem fundaşe”. GSP TV a ripostat fulgerător cu „Stop pe piept”. Şi amândouă au folosit, fără să se mai ştie cine de la cine a copiat
, formula cu delicate intarsii cazone „Tare-n tenis”.

De la o vreme, Sport.ro dă noi semne de temeritate creatoare. P

e la miezul nopţii, două făpturi pe nume Gina şi Roxi practică un soi de stripnews din care fiecare privitor e liber să ţină minte ce vrea. Fetele se mângâie şi se dezbracă (nu una pe alta, ci fiecare pe sine însăşi), având grijă ca între timp să pună lumea la curent cu diverse întâmplări din sport, îndeobşte mondenităţi.

Intitulat „Goluri şi goale”, festinul erogen e însoţit de ocheade complice şi de glasuri care parcă propun felaţii mari la ore mici. Gina şi Roxi se unduiesc, susură, îşi muşcă buzele, îşi pipăie dotările şi acţionează conform sloganului „Jos textila”. Cine e atent la ce spun tinerele combatante descoperă tot felul de năzdrăvănii, mai ales din zona topicii.

Nu mai departe de săptămâna trecută am auzit-o cu urechile mele pe Roxi vorbind despre o anume Emilia Aguilar şi prezentând-o d

rept „cea mai îndrăgostită argentiniancă de fitness”.

Ar fi păcat ca Sport.ro să se oprească aici. Spiritul inventiv nu trebuie jugulat în numele unor pretenţii desuete. Aştept cu încredere ziua când vedetele postului vor fi puse la treabă fie alături de Gina şi Roxi, fie în locul lor. Vreau să-l văd pe Daniel Niţoiu epilându-se pe ecran şi vestindu-ne ceva dramatic despre Victoria Beckham. Vreau să-l admir pe Vadim Vâjeu înghiţind lasciv nişte boabe de strugure şi vorbindu-ne răguşit despre ultima iubită a lui Cassano.

Vreau să le văd pe Alexandra Derevici şi Ioana Cosma echipate cu o frunză de smochin şi cuvântând despre Oltchim, europenele de biatlon sau detenta lui Youssuf Kone. În fine, nu cred că greşesc prea mult dacă susţin că Sport.ro ar trebui să umble şi la sloganul de prezentare. „Fotbal ca noi n-are nimeni” e fad şi neinteresant. „Ţâţe ca noi n-are nimeni” ar suna nu doar îmbietor, ci de-a dreptul revoluţionar. Mai ales dacă vocea din „off” ar fi în continuare a unui bărbat."

Sursa: EZ.ro

vineri, 24 aprilie 2009

Silvio Berlusconi, în pielea goală, alături de ministrul italian al Egalităţii de Şanse


Silvio Berlusconi, nud, într-o pictură, alături de Mara Carfagna, ministrul Egalităţii de Şanse. Nu este o glumă proastă, ci una dintre lucrările artistului italian Filippo Panseca.

Pictorul a devenit cunoscut în urma colaborării sale cu Partidul Socialist Italia. El este bun prieten cu premierul Berlusconi.

Potrivit The Telegraph, Berlusconi a declarat în urmă cu doi ani, că dacă nu ar fi fost căsătorit, ar cere-o de nevastă pe Mara Carfagna. Soţia premierului a fost deranjată de comentariul soţului, spunându-i să-şi ceară scuze în mod public.

Deocamdată, Berlusconi nu a dorit să comenteze "opera de artă" a prietenului său artist.