
Am creat un blog pentru a avea unde a imi da frau liber imaginatie si a expune mica mea galerie photo. in curand o sa revin si cu alte "creatii" si astept sa imi spuneti parerile voastre. Astept comentari ... mai mult sau mai putin rautacioase si instructive. Pe curand...
luni, 18 mai 2009
Plagiat mioritic! Vedete care şi-au „copiat” sânii

Andreea Spătaru, Andreea Mantea şi Roxana Ungureanu au un secret comun atunci când vine vorba de bustul impresionant. Aceeaşi clinică, acelaşi medic, acelaşi tip de silicoane, aceeaşi tehnică de operaţie făcută cu ajutorul undelor radio, scrie Click!Problema este că frumoasele s-au dovedit nesătule şi, în timp ce alte vedete autohtone au preferau o uşoară mărire a bustului, ele şi l-au dorit cât mai generos. Şi au ales implanturi de 280 ml, extralarge.
duminică, 19 aprilie 2009
Părinţii tinerilor moldoveni, obligaţi să plătească pentru perioada în care copiii lor au fost arestaţi

Tinerii care au fost arestaţi după protestele din Republica Moldova au avut de îndurat sentinţe sumare, condiţii umilitoare şi bătăi cât cuprinde. În plus, autorităţile îi obligă pe părinţi să plătească o taxă pentru zilele în care copilul le-a fost ţinut în arest. Unul dintre tinerii care au ieşit din arestul poliţiei moldovene spune că a stat cinci zile în închisoare fără să ştie ce acuzaţii i se aduc.
"Nu mi s-a spus de ce sunt arestat. În două minute erau judecate cinci persoane, nume, prenume
se n tinţa şi atât", povesteşte el. Tânărul spune că a fost bătut crunt de poliţişti pentru că a îndrăznit să se îndoiască de regimul comunist. Pentru a nu lăsa urme, atacatorii loveau cu sticle de plastic umplute cu apă.
În ciuda faptului că preşedintele Voronin a cerut amnistierea tuturor celor arestaţi, mulţi sunt încă ţinuţi în arest. Presa moldoveană scrie că amnistia se aplică în funcţie de leziunile care le au pe corp după ce au fost snopiţi în bătăie. Tinerii care mai au urme ale bătăilor sunt ţinuţi în izolatoare până când vânătăile dispar.
Unul dintre puţinii avocaţi care a avut voie să-şi viziteze clientul povesteşte ce a văzut în beciurile comuniştilor: "Condiţii degradante, dezastru de neînchipuit, coridoare de câţiva paşi. Erau ţinuţi 250 de deţinuţi acolo."
Pe lângă faptul că au trebuit să-şi achite internarea la spital şi tratamentul pentru div
erse traume, părinţii tinerilor care au fost reţinuţi în aceste zile de către poliţie, maltrataţi şi bătuţi cu bestialitate mai trebuie să achite şi o taxă pentru fiecare zi de şedere la comisariatul de poliţie. Taxa se percepe chiar dacă ulterior se constată că tânărul a fost reţinut fără niciun motiv.
