Se afișează postările cu eticheta revolta. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta revolta. Afișați toate postările

luni, 18 mai 2009

Plagiat mioritic! Vedete care şi-au „copiat” sânii




Se spune despre natură că produce doar unicate, chiar şi când este vorba despre gemeni. Ei bine, omul a încercat să copieze acest lucru, dar nu prea i-a ieşit. Aşa s-a întâmplat

ca trei iepuraşi autohtoni să aibă, după intervenţia chirurgilor, sâni identici. Şi ce dive! Este drept, „amănuntul” păleşte în

faţa ansamblului, însă nu e deloc de bine să fii acuzat pentru plagiat când este vorba despre

„avanposturi”.

Andreea Spătaru, Andreea Mantea şi Roxana Ungureanu au un secret comun atunci când vine vorba de bustul impresionant. Aceeaşi clinică, acelaşi medic, acelaşi tip de silicoane, aceeaşi tehnică de operaţie făcută cu ajutorul undelor radio, scrie Click!Problema este că frumoasele s-au dovedit nesătule şi, în timp ce alte vedete autohtone au preferau o uşoară mărire a bustului, ele şi l-au dorit cât mai generos. Şi au ales implanturi de 280 ml, extralarge.

Nu s-au limitat însă la atât. După cum dezvăluie doctorul care le-a operat, cele trei graţii dâmboviţene şi-au „îndreptat” şi buzele. Să pupe alesul ceva consistent. Dar oare să mai sărute după ce află din ce sunt făcute?! „În privinţa buzelor, au renunţat la grăsimea animală şi au recurs la acidul hialuronic, pe care, de altfel, îl avem şi noi în corp. Printr-o astfel de injectare, riscurile să se întâmple ceva sunt minime”, a dezvăluit doctorul.

Silicoanele din corpul frumoaselor sunt la fel, iar preţurile – pe măsură. Andreea Spătaru, iepuraşul care se pregăteşte pentru bucuriile maternităţii, a plătit 3200 de euro, iubitul de atunci al Roxanei Ungureanu, Claudiu Pătraşcu, peste 3000 dar şi 500 de euro pentru mărirea buzelor alesei sale, în timp ce Andreea Mantea a vizitat şi ea clinica respectivă acum doi ani şi jumătate, pentru a păşi cu nuri de calitate pe drumul celebrităţii.

Trei dive, trei implanturi. Nişte sâni garantaţi pe viaţă, care au cucerit România şi despre care afli că au fost aleşi de trei iepuraşi în vogă. Dar, dacă asta este reţeta succesului, de ce să crezi că mai există frumuseţe? Ajung nişte bani şi răţuşca cea urâtă devine o gâscă frumoasă…

sursa: vdtonline.ro

duminică, 19 aprilie 2009

Părinţii tinerilor moldoveni, obligaţi să plătească pentru perioada în care copiii lor au fost arestaţi


Tinerii care au fost arestaţi după protestele din Republica Moldova au avut de îndurat sentinţe sumare, condiţii umilitoare şi bătăi cât cuprinde. În plus, autorităţile îi obligă pe părinţi să plătească o taxă pentru zilele în care copilul le-a fost ţinut în arest. Unul dintre tinerii care au ieşit din arestul poliţiei moldovene spune că a stat cinci zile în închisoare fără să ştie ce acuzaţii i se aduc.

"Nu mi s-a spus de ce sunt arestat. În două minute erau judecate cinci persoane, nume, prenume Moldova

se n tinţa şi atât", povesteşte el. Tânărul spune că a fost bătut crunt de poliţişti pentru că a îndrăznit să se îndoiască de regimul comunist. Pentru a nu lăsa urme, atacatorii loveau cu sticle de plastic umplute cu apă.

În ciuda faptului că preşedintele Voronin a cerut amnistierea tuturor celor arestaţi, mulţi sunt încă ţinuţi în arest. Presa moldoveană scrie că amnistia se aplică în funcţie de leziunile care le au pe corp după ce au fost snopiţi în bătăie. Tinerii care mai au urme ale bătăilor sunt ţinuţi în izolatoare până când vânătăile dispar.

Unul dintre puţinii avocaţi care a avut voie să-şi viziteze clientul povesteşte ce a văzut în beciurile comuniştilor: "Condiţii degradante, dezastru de neînchipuit, coridoare de câţiva paşi. Erau ţinuţi 250 de deţinuţi acolo."

Pe lângă faptul că au trebuit să-şi achite internarea la spital şi tratamentul pentru diverse traume, părinţii tinerilor care au fost reţinuţi în aceste zile de către poliţie, maltrataţi şi bătuţi cu bestialitate mai trebuie să achite şi o taxă pentru fiecare zi de şedere la comisariatul de poliţie. Taxa se percepe chiar dacă ulterior se constată că tânărul a fost reţinut fără niciun motiv.