Se afișează postările cu eticheta istambul. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta istambul. Afișați toate postările

luni, 2 martie 2009

"Perla" Turciei, Pamukkale


"Perla" Turciei s-a bashit... si a inceput sa se innegreasca datorita faptului ca au secat cateva din izvoarele care alimentau aceasta minune naturala.
Ma asteptam ca in Romania sa se intample asta dar in Turcia? au incercat sa dreaga busuiocul cu niste conducte , dar s-a cam supt si incepe sa fie naspa. Deci intra in ciclul : Se intampla si la altii.

sâmbătă, 28 februarie 2009

AIDA ...o altfel de perfectiune...

AIDA.DE este superb, l-am vizitat pe interior atat cat s-a putut, este urias si un lux ca in filme....nu mai am cuvinte.

miercuri, 3 decembrie 2008

Muslim


Musulman, calator pe strazile din Istambul,
executata in mers pe strada...

New island



Am placerea de a va prezenta cea mai noua insula... Insula placeri... sau gasiti voi alta denumire...astept .

Crepuscul


Apus de soare , langa Bodrum.
Turcia.

After flying...


Pescarus pe ... terasa unui hotel in Istambul.
Un moment de repaus in lunga lupta pentru supravietuire.