Se afișează postările cu eticheta logan. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta logan. Afișați toate postările

luni, 18 mai 2009

Plagiat mioritic! Vedete care şi-au „copiat” sânii




Se spune despre natură că produce doar unicate, chiar şi când este vorba despre gemeni. Ei bine, omul a încercat să copieze acest lucru, dar nu prea i-a ieşit. Aşa s-a întâmplat

ca trei iepuraşi autohtoni să aibă, după intervenţia chirurgilor, sâni identici. Şi ce dive! Este drept, „amănuntul” păleşte în

faţa ansamblului, însă nu e deloc de bine să fii acuzat pentru plagiat când este vorba despre

„avanposturi”.

Andreea Spătaru, Andreea Mantea şi Roxana Ungureanu au un secret comun atunci când vine vorba de bustul impresionant. Aceeaşi clinică, acelaşi medic, acelaşi tip de silicoane, aceeaşi tehnică de operaţie făcută cu ajutorul undelor radio, scrie Click!Problema este că frumoasele s-au dovedit nesătule şi, în timp ce alte vedete autohtone au preferau o uşoară mărire a bustului, ele şi l-au dorit cât mai generos. Şi au ales implanturi de 280 ml, extralarge.

Nu s-au limitat însă la atât. După cum dezvăluie doctorul care le-a operat, cele trei graţii dâmboviţene şi-au „îndreptat” şi buzele. Să pupe alesul ceva consistent. Dar oare să mai sărute după ce află din ce sunt făcute?! „În privinţa buzelor, au renunţat la grăsimea animală şi au recurs la acidul hialuronic, pe care, de altfel, îl avem şi noi în corp. Printr-o astfel de injectare, riscurile să se întâmple ceva sunt minime”, a dezvăluit doctorul.

Silicoanele din corpul frumoaselor sunt la fel, iar preţurile – pe măsură. Andreea Spătaru, iepuraşul care se pregăteşte pentru bucuriile maternităţii, a plătit 3200 de euro, iubitul de atunci al Roxanei Ungureanu, Claudiu Pătraşcu, peste 3000 dar şi 500 de euro pentru mărirea buzelor alesei sale, în timp ce Andreea Mantea a vizitat şi ea clinica respectivă acum doi ani şi jumătate, pentru a păşi cu nuri de calitate pe drumul celebrităţii.

Trei dive, trei implanturi. Nişte sâni garantaţi pe viaţă, care au cucerit România şi despre care afli că au fost aleşi de trei iepuraşi în vogă. Dar, dacă asta este reţeta succesului, de ce să crezi că mai există frumuseţe? Ajung nişte bani şi răţuşca cea urâtă devine o gâscă frumoasă…

sursa: vdtonline.ro

sâmbătă, 18 aprilie 2009

Dacia are cea mai mare creştere a vânzărilor la nivel european !!!


Norocul prostului cu programul rabla din Germania , baietii primesc aproape 3000 euro ptr o masina uzata si atunci e normal sa le convina Loganul. Am dat lovitura, avem cea mai mare crestere din Europa, ne-am p,,,t pe ei, URA - avem economie...avem pe dracu!!!

"Febleţea amatorilor de maşini rămâne Dacia. Statistic vorbind, fabrica de la Mioveni înregistrează cea mare creştere a vânzărilor la nivel european. Să nu uităm contextul, vorbim de o piaţă în continuă scădere iar Dacia a reuşit în primele trei luni ale anului să-şi dubleze cota de piaţă. Dar trebuie să spune că acest lucru se datorează în special datorită programului Rabla din Germania.

Preţul maşinii româneşti pare să-şi fi spus cuvântul, numai în martie au fost înmatriculate la nivel european peste 14.500 de maşini Dacia. Asta înseamnă că producătorul român a reuşit să vândă la export numai în martie de şase ori mai multe autovehicule decât a reuşit să vândă în România.

Cu acest plus de 14.000 de maşini înmatriculate Dacia urcă pe primele trei luni reuşind să înmatriculeze peste 30.000 de unităţi în întreaga Europă. Astfel e compensată semnificativ scăderea vânzărilor înregistrată de grupul mamă - Renault.

Între timp piaţa internă resimte şocul recesiunii mult mai puternic decât cea europeană. Pe total în România înmatriculările de maşini noi au scăzut cu 65%, în vreme ce, la nivel european, scăderea a fost de numai 8%.

De altfel întrregul trimestru întâi a fost o adevărată catastrofă pentru comercianţii de maşini din românia şi deşi în europa tendinţa este de uşoară revenire, la noi nici nu poate fi vorba de aşa ceva. Pur şi simplu alternativa maşinii second hand sugrumă orice ofertă făcută de vânzătorii de maşini noi."