Se afișează postările cu eticheta maracine. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta maracine. Afișați toate postările

luni, 18 mai 2009

Ea câştigă 3.000 $ pe lună din sex pe Internet!



Videochat-ul, si saloanele de masaj erotic - o afacere profitabilă chiar şi pe timp de criză.

" O afacere de zeci de mii de euro pe lună, cu fete frumoase, aranjate cât mai atrăgător. Asta au găsit reporterii Click!, în vizită la cel mai mare salon de videochat din ţară.

Pe Internet, la un click distanţă, aşteaptă fetele care lucrează în studiourile de videochat. Îţi faci un cont, plăteşti şi intri în contact cu modelul care-ţi stă la dispoziţie.

Elena, lucrează în industrie de cinci ani, timp în care a căpătat suficientă experienţă pentru a şti să ţină un client, sau membru cum îi place să le spună, minute în şir.

“Îmi place ceea ce fac şi nu consider că noi, modelele de videochat, ar trebuie să fim comparate cu nişte prostituate. Noi suntem mai mult nişte consilieri, dar aş fi ipocrită să spun că nu mă dezbrac în faţa camerei”, ne-a spus Elena.

Patronii au pornit afacerea, cu mult timp în urmă şi au ajuns să aibă un cuvânt greu de spus în materie de studiouri de videochat.

Au început cu 3 modele şi acum au aproape 300, împărţite în 9 puncte de lucru. Fetele şi le aleg în urma unui interviu, iar cel mai important este ca modelele să fie şi isteţe, nu doar frumoase.

Marea majoritate se angajează direct pe site-ul salonului, www.prostudio.ro. Nucleul afacerii este format din 4 persoane, care pe timp de criză ajung să câştige 100.000-150.000 de euro pe lună.

40 de ore pe săptămână, în faţa camerei video

Elena petrece în faţa calculatorului şi a camerei de filmat 40 de ore pe săptămână, suficient ca la 24 de ani să câştige şi 3.000 de dolari pe lună. Cum face? “Misterul este cheia succesului. Îl faci curios, vorbeşti cu el şi atunci îl ţii minute în şir. Cu cât ai mai multă experienţă cu atât cad mai greu hainele şi cu atât discuţiile cu tentă sexuală sunt mai puţine”, ne-a explicat Elena. Fetele lucrează în ture de opt ore, 24 de ore din 24, şapte zile din şapte.

"Dau 1.000 de lei lunar pe haine"

Elena cheltuie lunar 1.000 de lei doar pe garderobă. “E foarte important să fii tot timpul altfel. Părul, machiajul, dar şi costumaţia fac parte dintr-un ritual care te ajută enorm”."

sursa: Click.ro

luni, 13 aprilie 2009

Candidati in campania electorala - europarlamentare.


No ziua buna , daca tot vine Campania electorala pentru Europarlamentare vreau sa va prezint o oferta incredibila cu candidatii la un loc in Parlamentul European. Dupa declaratia Elenei Udrea de sustinere a EBA, si dupa sustinerea lui Becali de catre Vadim Tudor il asteptam pe Stolojan si pe Boc sa o sustina pe Alina Plugaru.

Elena Udrea: Eu votez cu Elena Băsescu -

Elena Băsescu şi Elena Udrea şi-au făcut imagine împărţind flori şi ciocolată în Parcul Moghioroş

Fata preşedintelui a dat autografe pe calendare cu chipul şefei de la Turism.

Ministrul Turismului, Elena Udrea, a declarat ieri pentru Gândul că va vota cu Elena Băsescu la alegerile europarlamentare de pe 7 iunie şi nu partidul al cărui secretar executiv este. ”Eu votez cu Elena Băsescu, dar votul meu se va întoarce oricum la partid pentru că Elena Băsescu se va întoarce la PD-L”, a explicat Udrea. Aceasta în condiţiile în care, în ultimele sondaje, mezina preşedintelui este cotată cu 5-6%. Democrat-liberala şi-a mai argumentat decizia prin aceea că demisia temporară a fiicei şefului statului ar reprezenta ”un gest de curaj” având în vedere ”ostilitatea mediei”.

Campanie cu Maria Dragomiroiu şi Cătălin Crişan

De altfel, candidata independentă la alegerile europarlamentare Elena Băsescu şi ministrul Turismului Elena Udrea au împărţit, ieri dimineaţă, în Parcul Moghioroş, flori, calendare şi ciocolată. Deşi campania care se apropie este pentru scrutinul la care participă şi fiica preşedintelui, beneficiara acţiunii de imagine s-a dorit a fi Elena Udrea, care ne-a precizat că a invitat-o pe fiica preşedintelui pentru a se întâlni cu electoratul din colegiul unde îşi are în prezent sediul de campanie. Ministrul a avut grijă să o promoveze pe Elena Băsescu şi prin acest eveniment desfăşurat cu ocazia Paştelui catolic şi a Floriilor ortodoxe. În jeanşi cu talie joasă, vindiac roşu şi tenişi, fiica preşedintelui a acordat doritorilor autografe, pe calendarele cu chipului ministrului Turismului.

În parc s-a aflat, ieri, şi primarul Sectorului 6, Cristian Poteraş (PD-L), dar şi tineri democrat-liberali, cu baloane portocalii. Pe o scenă amenajată special au cântat artişti de muzică pop şi populară românească, printre care Maria Dragomiroiu şi Cătălin Crişan, acesta din urmă mulţumindu-i ministrului Turismului pentru invitaţie. Udrea i-a sărit în ajutor Elenei Băsescu şi în momentul în care aceasta şi-a lansat candidatura pentru Parlamentul European. I-a oferit sediul său de campanie, pe care l-a folosit în noiembrie 2008. „Sunt convinsă că îi va purta şi ei noroc”, a declarat, atunci, Udrea. Ministrul Turismului a spus şi că va susţine financiar campania electorală a fiicei preşedintelui. „Dacă Elena Băsescu va avea nevoie de finanţarea campaniei şi îşi va deschide un cont în care să fie depuse donaţiile celor care o susţin, sigur că voi contribui şi eu cu o sumă”, a arătat, binevoitoare, Udrea.