Se afișează postările cu eticheta soare. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta soare. Afișați toate postările

sâmbătă, 28 februarie 2009

Istorie sau credinta?

"Noi ortodocsii suntem putini dar suntem Biserica intreaga. Noua nu ne lipseste nimic! Noi n-avem ce imprumuta de la protestanti dar nici de la catolici!"

vineri, 20 februarie 2009

acelasi colt de rai


Acelasi colt de rai dar cu un alt timp de expunere, mai mare.

Un colt de rai...


Pestera Dambovicioara, peisaje de vis ce asteapta sa le exploatezi... din punct de vedere fotografic.

miercuri, 18 februarie 2009

O fotografie pt windows

Intr-o zi de vara in care nici macar nu aveam aparatul la mine. Fotografie executata cu aparat de imprumut... sper ca este reusita si o sa placa.

Targ erotic


Ma tot uitam si le urmaream, erau 4 si nu puteam sa ma hotarasc
cui sa ii fac o fotografie, le-am pozat in grup, erau mai frumoase asa,
si fantezia mi-a luat-o razna. Am luat o carte de vizita si m-am
la locatie sa vad ca totul este real. A fost... si m-am reintors de multe ori.

Portret


Vama veche de un 1 mai .
Un moment de limpezime si liniste intr-o mare de anarhie.

miercuri, 3 decembrie 2008

New island



Am placerea de a va prezenta cea mai noua insula... Insula placeri... sau gasiti voi alta denumire...astept .

Crepuscul


Apus de soare , langa Bodrum.
Turcia.

miercuri, 20 august 2008

tot de la workshop




continui am fost la workshop in vama veche si rezultatul il vedeti si singuri... ramane de vazut daca va si place, astept comenturi si de ce nu idei ...
am fost angajat sa fac cateva pictoriale cu frumoasele din imagini.











...

joi, 7 august 2008

muzeul satului







arata intr-un fel acest muzeu...si m-a incantat datorita faptului ca atunci cand am fost erau diverse cluburi de creatie cu copii ce pictau icoane. Iti atenueaza impresia de sfarsire si pieire care ti-o da aceasta tara si acesti oameni...ce o locuiesc.