Se afișează postările cu eticheta fotografie. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta fotografie. Afișați toate postările

vineri, 17 aprilie 2009

Dinamo, la un pas de catastrofă


Ma intreb cine s-ar fi bucurat in cazul unei nenorociri? Copos care e facut tigan, impreuna cu toata galeria Rapidului, sau Becali din celula, Mircea Sandu, sau Lupescu si Prunea ptr. ca ar fi avut ocazia sa joace din nou fotbal si sa scape de scandalul de coruptie in care sunt implicati???.... probabil foarte multi" oameni de bine care vor binele echipei", dar e bine ca au lovit o barza ca Nic
ulescu o asteapta de vreo 8 luni, si e foarte bine ca nu a fost un stol de ciori, va da-ti seama razbunare dupa rezultatele umilitoare din ultimele zile???

Cu un sfert de oră înainte de aterizarea pe aeroportul din Iaşi, avionul care transporta echipa de fotbal Dinamo a fost avariat, lovind o barză. Aerovana a fost lovită frontal, dar pilotul a reuşit să aducă avionul la sol în siguranţă, după ce a încercat să evite un stol de berze.

"Mulţumim pilotului ca ne-a dus

la sol şi că a evitat o catastrofă. Am trecut prin momente grele. Dacă nici acum nu au scăpat de noi, atunci nu ne mai opreşte nimeni", a declarat Mircea Rednic .

"Iniţial, am crezut că s-a deschis trenul de aterizare, iar apoi avionul a început să intre într-un uşor picaj. Ne-am dat seama că ceva nu este în regulă, trecusem de oraş şi de aeroport. Erau turbulenţe destul de mari. Ne-am dat seama că totul a fost destul de grav dupa ce am aterizat şi am văzut cum arată aeronava. Baieţii mei glumeau şi spuneau că piloţii au luat carnetul la Piteşti", a adăugat acesta, citat de RTV.

"Am avut parte de 10 minute groaznice", a spus Claudiu Niculescu. "Abia după ce am văzut gaura din avion, ne-am dat seama ce s-a întâmplat", a precizat atacantul dinamovist.

Cristian Borcea, directorul executiv de la Dinamo, s-a declarat şocat de ceea ce s-a întâmplat cu avionul. „Stau cu poza în faţă pe calculator

. Este incredibil! Am vorbit cu Mircea Rednic. Era speriat, dar acum totul este bine. Eu n-am avut niciodată parte de un asemenea incident. Am zburat mult, am avut turbulenţe, goluri de aer, dar nu aşa ceva", a spus Borcea. Oficialul urmează să plece la Iaşi cu o cursă care va decola din Bucureşti la ora 17:00.

Dinamo va juca mâine, de la ora 16:00, împotriva echipei Poli Iaşi, în etapa a 25-a din Liga I.

„S-ar fi putut produce o tragedie"

„Au fost ceva probleme la cursa Tarom de la prânz, care a sosit în jurul orei 12.30. La apropierea pentru aterizare o barză a lovit avionul şi a spart coiful. Acest coif este ca o capotă la maşină şi dacă motorul ar fi fost lovit atunci s-ar fi putut produce o tragedie. Mulţumim lui Dumnezeu că nu s-a întâmplat aşa", a declarat Cristian Stanciu, directorul Aeroportului Iaşi.

Oficialul a precizat că de la Bucureşti urmează să sosească o altă aeronavă care să-i ia pe ceilalţi pasageri ce ar fi trebuit să plece cu avionul în care au sosit dinamoviştii. „Ne vor aduce şi un coif ca să îl punem pe avionul avariat", a adăugat Stanciu.

luni, 13 aprilie 2009

Candidati in campania electorala - europarlamentare.


No ziua buna , daca tot vine Campania electorala pentru Europarlamentare vreau sa va prezint o oferta incredibila cu candidatii la un loc in Parlamentul European. Dupa declaratia Elenei Udrea de sustinere a EBA, si dupa sustinerea lui Becali de catre Vadim Tudor il asteptam pe Stolojan si pe Boc sa o sustina pe Alina Plugaru.

Elena Udrea: Eu votez cu Elena Băsescu -

Elena Băsescu şi Elena Udrea şi-au făcut imagine împărţind flori şi ciocolată în Parcul Moghioroş

Fata preşedintelui a dat autografe pe calendare cu chipul şefei de la Turism.

Ministrul Turismului, Elena Udrea, a declarat ieri pentru Gândul că va vota cu Elena Băsescu la alegerile europarlamentare de pe 7 iunie şi nu partidul al cărui secretar executiv este. ”Eu votez cu Elena Băsescu, dar votul meu se va întoarce oricum la partid pentru că Elena Băsescu se va întoarce la PD-L”, a explicat Udrea. Aceasta în condiţiile în care, în ultimele sondaje, mezina preşedintelui este cotată cu 5-6%. Democrat-liberala şi-a mai argumentat decizia prin aceea că demisia temporară a fiicei şefului statului ar reprezenta ”un gest de curaj” având în vedere ”ostilitatea mediei”.

Campanie cu Maria Dragomiroiu şi Cătălin Crişan

De altfel, candidata independentă la alegerile europarlamentare Elena Băsescu şi ministrul Turismului Elena Udrea au împărţit, ieri dimineaţă, în Parcul Moghioroş, flori, calendare şi ciocolată. Deşi campania care se apropie este pentru scrutinul la care participă şi fiica preşedintelui, beneficiara acţiunii de imagine s-a dorit a fi Elena Udrea, care ne-a precizat că a invitat-o pe fiica preşedintelui pentru a se întâlni cu electoratul din colegiul unde îşi are în prezent sediul de campanie. Ministrul a avut grijă să o promoveze pe Elena Băsescu şi prin acest eveniment desfăşurat cu ocazia Paştelui catolic şi a Floriilor ortodoxe. În jeanşi cu talie joasă, vindiac roşu şi tenişi, fiica preşedintelui a acordat doritorilor autografe, pe calendarele cu chipului ministrului Turismului.

În parc s-a aflat, ieri, şi primarul Sectorului 6, Cristian Poteraş (PD-L), dar şi tineri democrat-liberali, cu baloane portocalii. Pe o scenă amenajată special au cântat artişti de muzică pop şi populară românească, printre care Maria Dragomiroiu şi Cătălin Crişan, acesta din urmă mulţumindu-i ministrului Turismului pentru invitaţie. Udrea i-a sărit în ajutor Elenei Băsescu şi în momentul în care aceasta şi-a lansat candidatura pentru Parlamentul European. I-a oferit sediul său de campanie, pe care l-a folosit în noiembrie 2008. „Sunt convinsă că îi va purta şi ei noroc”, a declarat, atunci, Udrea. Ministrul Turismului a spus şi că va susţine financiar campania electorală a fiicei preşedintelui. „Dacă Elena Băsescu va avea nevoie de finanţarea campaniei şi îşi va deschide un cont în care să fie depuse donaţiile celor care o susţin, sigur că voi contribui şi eu cu o sumă”, a arătat, binevoitoare, Udrea.

Criza economica a venit. Cand va pleca ?

"Jungla show-biz-ului a devenit o arenă de îmblânzit fiţele. Cel puţin aşa s-ar deduce din comportamentul unor pseudo (cântăreţe, modele, artiste sau băgătoare în seamă) care, deşi au arătat lumii întregi secrete de toate felurile, pozează acum în creaturi (aprope) îngereşti.

Prima care s-a dotat cu aripioare este Simona Sensual. Iubitul ei de cursă lungă (şi de altoiri pe măsură) Mahăru a fost întrebat la un chef ce crede că o atrage atât de amarnic pe blondă la el. "Penisul meu cu bile!", a fost răspunsul direct şi... pătrunzător. Cât s-o fi chinuit neuronul Sensual să găsească ulterior o justificare de dat poporului! Clipind angelic, Simona a spus la o emisiune că "totul a fost o glumă din partea lui". Ei, nu, zău? Dacă a fost o glumă, punem pariu că i-ar plăcea să o transforme în realitate! Oricum, sigur se simţea mai bine pe vremea când recunoştea sincer că sexul ocupă un loc de seamă în viaţa ei...

PREA-PLECATĂ. După ce a demonstrat cu sârg şi îndesat(ă) în zid proverbul conform căruia "Capul plecat, sabia nu-l taie" (dar nişte mâini pricepute de bărbaţi îl pot scurta de fiţe şi de păr) Naomi a luat calea Vaticanului. S-a rugat ce s-a rugat, eliberându-se de păcat şi încercând să se (ab)urce pe un nivel spiritual superior. Revenită în România, cu o pereche de ochelari proţăpiţi filosofic pe nas, Naomi s-a apucat să cânte melodii de viaţă lungă, tuturor să le ajungă. Acum nu mai vorbeşte decât de muzică şi, în consecinţă, a devenit plictisitoare. Mai plictisitoare decât criza morală pe care spune că a traversat-o.

Au fost o dată ca niciodată nişte căprioare, evident, sălbatice. Atât de sălbatice, încât nici o ţoală nu le putea acoperi cu măsura decenţei. Ei bine, nici în cazul lor "minunea" n-a durat mai mult de zece ani. Recent, surorile Bambi au putut fi admirate în nişte rochii lungi, mai lungi decât podeaua, şi fără multele zorzoane care le însoţeau acustic orice gest cât de mic. De unde s-or fi adăpat cu atâta decenţă? Un lucru a rămas, totuşi, pentru a ne reaminti de adevărata lor valoare: aceeaşi manieră kitsch şi afectată a interpretării.

CIREŞICA. Dacă tot şi-a dotat buzele cu silicon, astfel încât de-abia mai poate îngăima printre ele, Marinela Niţu s-a gândit totuşi să le dea o folosinţă îndelungată. Astfel că, de la emisiuni de scandal, a virat la cele culinare. Aici, după o ghiftuială în toată regula, madama emite pe post de siestă nişte consideraţiuni prăfuite despre nivelul social, economic şi caloric al mesei. Curat... telectual!

Din "pui de Crevedia" a ajuns găină bătrână, care le cotcodăceşte pe toate strună! Este vorba de Sexy Brăileanca, autoarea sintagmei "Dacă nu spui prostii, în România nu te bagă nimeni în seamă". Invitată pe la tot felul de emisiuni cu tentă mondenă, fata a ajuns un soi de anal... ist. Şi, culmea, chiar îşi crede vorba mai preţioasă decât alte talente, aşa că o aruncă peste tot. Iar trecutele-i fapte de amor şi vitejie sunt de mult uitate... Nebunatica de Oana Oprea, pe numele de vampă Eva Kent, a poftit, deşi avea cărniţă proaspătă (asigurată de iubitul ei "Măcelaru") la o bucăţică de stripper. A avut noroc de iertăciune şi a ajuns, din nou, cuminţită pentru o perioadă, în braţele iubitului generos. Doar gura "păcătoasei", dată afară de la muncă pentru că a lipsit nemotivat, a început să emită judecăţi peste judecăţi. Mai bine îi stătea pe post de accesoriu sexy, că bruma de intelectualizare se topeşte repede de pe aşa un trup!

Aşadar, putem spune că pseudovedetele care erau "stima noastră şi mândria" în materie de scandaluri, au abandonat mai mult sau mai puţin discret arena păruielilor sau a vulgarităţii în direct. Cine să mai ţină stindardul sus? Poate doar Nikita, care, aflată în ultimul timp în pană de invitaţii pe la emisiuni, şi-a descărcat nervii pe iubitul cel mult lăudat. Rezultatul? A fost părăsită fără prea multe regrete. Dacă şi femeii cu suflet de bărbat îi va veni vreodată mintea la cap, chiar că nu mai avem pe ce să ne bazăm! Fetelor, e frumos aşa?"
sursa:Jurnalul.ro

luni, 16 martie 2009

Pe un picior de plai , E o gaura-n rai


Plai & Manea

Pe-un picior de plai
E-o gaură-n rai...
Neagră şi adâncă...
De pe-un colţ de stâncă
Un bace priveşte
Cum se prăvăleşte
Turma de mioare
‘n hău’ ‘cela mare.

Oaia cum cădea
Un zgomot făcea,
Apoi murea.
Baciu’ îi zbiera:
“Asta-i nunta ta
Oişoara mea!”

La fereastră
Fata noastră
Dansează’n rochie albastră.
N-a avut în veci perdea
(toată lumea o vedea).

Ai parai,
Dai.
Dacă n-ai,
Înc-o tură stai.

Care cum se nimerea
Ochii-n fată şi-i băga.
Stăteau ca la cinema,
Da’ nici unu’ nu plătea.

Ai parai, Dai. Dacă n-ai, Înc-o tură stai.

Când piranda s-a gândit
Şi-a pus taxă pe privit
A fost mare tragedie,
Da’ banii-a-nceput să vie.

Ai parai, Dai. Dacă n-ai, Înc-o tură stai.

Timpu’ tare se grăbeşte
Ea acuma îi păteşte
Lumea toată dănţuieşte,
Ea pe fereastră prïveşte.

E toamna si vin... -ul curge...




"E toamna si vin
..ul curge si vin
ciorchinii si-i smulgem

Saracul vecin
E beat intr-un pin
Si vin prïn nas
I se scurge"

Ada Milea

sâmbătă, 14 martie 2009

Primavara toamna...

"Primavara e modul in care natura ne spune : sa inceapa petrecerea."
Robin Williams



"Iarna sunt traditionalist fiindca port caciula, vara sunt paradoxal pentru ca umblu cu capul gol, primavara sunt socialist din cauza naturii, toamna sunt burghez din cauza umbrelei."

Ionel Teodoreanu

miercuri, 11 martie 2009

Einstein despre ceea ce noi nu am fost in stare....

Cucuveaua traieste, a renascut din propria cenusa asemeni pasarii Phoenix ... Traiasca CUCUVEAUA





Trebuie sa spunem si acum avem dovezi ca : Cucuveaua traieste, a renascut din propria cenusa asemeni pasarii Phoenix ... Traiasca CUCUVEAUA






Te faci doctor si esti obligat sa iei spaga - la un salariu de 15oo ron cum sa te descurci sa iti iei o nevasta sa faci o casa si un copil?
daca nu te modelezi dupa sistem te exclude ...sa nu uiti asta.

Stiu politisti care nu primesc bani sa isi faca full-ul la autoturismul pe care scrie "Siguranta si Incredere", , politisti care au dus Loganul la revizie din banii lor... sa fim intelesi dar nu ii plang de mila ...Sistemul isi bate joc de ei si ei de noi si noi inghitim.


Este foarte important intr-o muie la care capat al pulii te situezi, ca daca nu esti la cel bun taci si inghiti, iti mai curge putin prin marginile buzelor, dar iti iei un servetel umed si te stergi. Asta-i.







Singur NU poti face nimic. dar in momentul cand o sa fie 100, 1000, 10000 de hai sa zicem blogeri care iau atitudine concomitent... si cei 10000 sunt cititi de 1.000.000 de romani atunci cand vom merge la vot, il vom schimba pe Basescu. Oprescu , K.Johaness, Crin Antonescu sau chiar Tariceanu ar fi oricum mult mai buni. Asta este parerea mea. Chiar populatia( popor ar fi prea mult) asta de manelisti nu vede incotro ne ducem.




Cand Brucan a spus ca suntem in proporti de 90% prosti si ne vor trebui 20 ani sa putem scoate capul in lume ne-am suparat. Acum ne dam seama ca de fapt 20 de ani era un termen prea mic, si 90% prosti, este un procent aproape corect.






Maimutoii astia ne reprezinta chiar asta meritam.

Daca asta meriti Nu te duce la vot.









Sunt pentru obligativitatea votului.
Sa ne oblige sa iesim la vot, daca nu vrei nici un candidat anuleazati votul in cabina, dar du-te la vot...ia atitudine. Schimba ceva si da jos cloaca asta imputita.




Adevarul nu trebuie cautat, dupa parera mea, asa cum cauti un rezultat matematic al unei formule. Pentru ca adevarul este foarte sensibil, relativ si temporar. Iar ce este mai important este ca nimeni dintre oameni nu are capacitatea de a decreta asupra unui ADEVAR absolut. Adevarul la care avem acces, este un adevar relativ, la limita capacitatilor noastre cognitive limitate.




Poate si de aceea, se incearca, si nu de putine ori reuseste, sa fim manipulati de minti iscusite, abile sa foloseasca cuvintele spre interesul propriu, spre cauza numai de ei stiuta. Si asta, fara sa mai adaugam ca, in acest proces-asa-zis-logic-ni se pot prezenta date debilitate intentionat.

marți, 10 martie 2009

Mult succes in Parlamentul European Elenei Basescu !



Traim decenii de impliniri marete! Traim decenii de munca si avint! Iar in aceste vremuri de cotitura, Elena Basescu este farul nostru calauzitor! Mult succes in Parlamentul European Elenei Basescu !

In ultimul timp am avut personalitati markante extrem de mioape( cu grad de comparatie), cred ca din aceasta cauza n-au observat starea natiunii.

Elena are doar un strabism verbal. Atat.

luni, 9 martie 2009

De ce sunt politistii asa prosti ?


Vreau sa va povestesc o intamplare de saptamana trecuta. Pe 02.03.2009 in jurul orei 18 trecute fix primesc un telefon , pe mobil.
- Buna seara, domnul xyz ?Societatea .... ?
- Da ! Buna seara.
- Sunt plutonier ... (kkt- nu m-am obosit sa tin minte numele panaramei- era femeie) de la IJP Ialomitza .
- Da si... ?
- Acum doua saptamani v-am trimis o instiintare si nu ne-ati raspuns la ea. De ce ?
- Dintr-un singur motiv...pentru ca nu am primit-o (am raspuns eu imperturbabil). Despre ce este vorba ?
- In data de 08.09.2008 a ti fost inregistrat de aparatul radar in localitatea ..... cu 79km/h . De ce nu ne-ati raspuns?
- Dintr-un singur motiv...pentru ca nu am primit-o ( eram deja nervos ) repet eu raspunsul de adineauri.
Pe ce adresa a-ti trimis instiitarea ?
- Pe str. Odei. Nr...
- ( ma bufneste rasul) Imi pare rau dar sediul meu este pe str. Odaii cu doi de ii –adaug eu.
- Trebuia sa ne anuntati daca v-ati schimbat adresa ( spune martoaga de la celalalt capat) .
- Sa va anunt ca aveti colegi incompetenti care gresesc la dactilografiere ?
... de aici am taiat un paragraf de vreo 2-3 min sumbru in ale prostiei domnisoarei politiste care nu intelegea de ce nu i-am raspuns , si vroia sa ii raspund la telefon. Intr-un final incercam sa ii spun ca sediul meu nu mai este nici pe Odaii si ca l-am mutat de vreo 2 luni. A incercat sa mi-l ceara dar am trimis-o la Registrul Comertului
daca tot a fost in stare sa imi afle numarul de telefon.
Imi ridic niste semne de intrebare :
1. Cum mi-a aflat numarul ? Au contracte cu firmele de telefonie sau suntem stat politienesc ?
2. Cine i-a oprit 5 luni si 3 saptamani sa imi trimita adresa ?, intrasera in fibrilatii ca se apropria termenul de 6 luni de la infaptuirea contraventiei dupa care se prescrie.
3. De ce sunt politistii asa prosti ? Chiar si doamnele sau domnisoarele sunt la fel de penale... sa va traiasca IQ-ul mic mic mic.

duminică, 8 martie 2009

Este foarte simplu... vrei sa fii tratat ca om, poarta-te ca un om.


Mai bine incepeti voi prin a va schimba si nu mai aruncati vina pe ceilalti... Este foarte simplu... vrei sa fii tratat ca om, poarta-te ca un om.
Mereu aud ca tiganii sunt discriminati... ganditi-va cum se simte un profesor la pensie care trebuie sa mearga cu capul in pamant cand trece prin fata unui tigan care nu a muncit 1 zi in viata lui. Asta numai pt ca poate i se nazare ciorii sa il caute la buzunare
Terminati cu afirmatii ca romanii sunt de vina!!! Poate suntem noi de vina ca nu terminam cu voi odata.
Dati exemple din trecut... din 89 incoace ce v-a impiedicat sa va integrati?
Cat despre improprietarire ati decis sa va improprietariti si singuri practicand camata, santajul, hotia si crimele.

Pana cand sa ma simt minoritar la mine in tara?


Chiar nu va deranjeaza sa fiti facuti tigani din pricina ca unii isi zic romi? Pe mine da. Pentru 2 tigani care topaie si lalaiesc in limba lor de ce sa fiu obligat sa suport restul de 98 de cersetori, hoti si nascatori de alti tigani care invata de mici aceleasi lucruri. Inainte era o lege nescrisa si cunoscuta tuturor romanilor. Nu muncesti, nu mananci. Tiganii nu muncesc dar mananca. Pe furt si pe programele de ajutorare a defavorizatilor si pe banii incasati pentru procreerea in nestire. Tigancile fac urmatorul copil doar ca sa aiba alocatii permanente pe spatele romancelor ce muncesc in fabricile de textile pe salarii de mizerie si care nu uitati ca apartin in majoritate italienilor jegosi care ne omoara romanii in Italia. Suntem o natie de cretini si ne meritam soarta. Vreti o demonstratie. O sa sara o gramada de romani cu gura pe mine ca sunt rasist uitand care e adevarata problema. Sunt roman, nu rom. Macar atat sa intelegeti ca denumirea lor o dam noi si nu ei ne obliga cum sa-i numim. Romania reprezinta romanii si nu natia tiganeasca. Tigani sunt tigani si asa i-au numit si stramosii mei, inclusiv bunicii si parintii. In incheiere va intreb.
PANA CAND TREBUIE SA NE SIMTIM MINORITARI IN TARA NOASTRA?
De ce primesc minoritatile bani pentru sedii culturale si manifestari diverse cand actorii romani nu au finantare nici macar pentru un film amarat sau scolile, spitalele si gradinitele stau sa cada?
M-AM SATURAT DE DISCRIMINAREA ASTA POZITIVA. Va las tema de gandire romanilor destepti. La ce poate duce starea de nemultumire continua a romanilor fata de stilul de viata necivilizat al tiganilor? Prefer sa nu vorbeasca cei ce nu au trecut macar odata pe jos printr-un cartier de tigani, nu au parcat masina acolo sau vad tiganii doar la televizor.

"Cand toata Europa le zice tigani, noi de ce sa le zicem rromi? De ce sa fim mai catolici ca Papa? "

De ce la noi toti cersetorii si cantaretii sunt jegosi, slinosi si tigani? Batranelul din imagine era un om absolut onorabil, curatel si cu o privire extraordinar de calda.
Tiganii sunt tigani, nu sunt rromi. Hai sa scapam de presiunea asociatiilor anti-discriminare si sa le zicem pe nume. Cand toata Europa le zice tigani, noi de ce sa le zicem rromi? De ce sa fim mai catolici ca Papa? De ce sa se confunde romanii cu rromii? Tigani, zingari, tsigans, zigeuners, cigani, cikani. Abia astept proiectul asta de lege. Hai cu semnaturile !

sâmbătă, 7 martie 2009

Dupa amiaza in Bucuresti,


Multumesc Domnului Videanu pentru traficul ce era primavara trecuta pe str. Eminescu. Aveam aparatul pe bancheta si....asta a iesit.

"...
Nu-ti dori bani, faima, putere, respect
Daca ai varsta la care nu esti in stare sa le tii piept..."

"stim deja cazuri de coruptie, din senat,guvern,armata si politie"

Trecand prin Mogosoaia, am vazut, am oprit masina, am coborat si fotografiat repede, ca imi lasase-m masina pe avarii.
comentarii mai aprige dacat versurile celor de Parazitii nu am.

"stim deja cazuri de coruptie,
din senat,guvern,armata si politie
oare nimeni,n-a dat atentie-n atatia ani
sau aveti placerea sa fiti dusi de cleptomani
n-am coborat ieri din bananier
momentant sunt in audienta la premier

cat timp tre sa treaca
politicienii nostrii sa-nteleaga
ca stim cu toti-n ce kkt se scalda
astept de mult raspunsul la o intrebare..sa vina
cati dintre politicieni prizeaza cocai*a
acuzati poporu ca nu-i civilizat,
pai cum kkt sa fie,e deprimat cu adevarat se stie,
cand omu n-are ce sa puna-n farfurie
cu siguranta-l doare fix in pu*a unde-arunca o hartie
n-am habar domnu priministru
da spune tu:daca nu se fura
cum vati ridicat vile din salariu de-1000 de parai pe luna
iti suna cunoscut,va pisa*i pe noi continu
ia zimi,fiitu se bucura la alocatie ca fiimiu(nu cred)
imi multe tari ti-ai dus familia pe banii nostrii
iar noi ca prostii plangem dupa fostii
era altceva..furau cu mai mult bun simt cei dinaintea ta"

marți, 3 martie 2009

Rasarit la vama veche

Rasarit de soare in Vama Veche... o noua zi ...
"E sezon. Nu e sezonul de disperare. E sezonul de rafinament. Acum nu fut toți fraierii. Acum te simți bine când o vrăjești pe una. Te antrenezi, prezintă dificultate. Te bucuri când ajungi la premiu, nu ca în cele 3 sezoane de semidisperare/disperare/hiperdisperare de dinainte. E fain și în relație stabilă. Femeia e atentă la natură, curățenia de primăvară, pisici cum se fut. Poți să ieși la beri, ba chiar să coclești și o proastă bonus când nu se uită cerberul cu două labii. Bucurie." piticigratis.com

luni, 2 martie 2009

"Perla" Turciei, Pamukkale II

Stateam sa ma gandesc ca langa Buzau sunt Vulcanii noroiosi si nimeni nu face nimic sa devina un obiectiv turistic, nu am vazut nici un hotel pe o raza de 5 km. Rusine...

"Perla" Turciei, Pamukkale


"Perla" Turciei s-a bashit... si a inceput sa se innegreasca datorita faptului ca au secat cateva din izvoarele care alimentau aceasta minune naturala.
Ma asteptam ca in Romania sa se intample asta dar in Turcia? au incercat sa dreaga busuiocul cu niste conducte , dar s-a cam supt si incepe sa fie naspa. Deci intra in ciclul : Se intampla si la altii.

sâmbătă, 28 februarie 2009

AIDA ...o altfel de perfectiune...

AIDA.DE este superb, l-am vizitat pe interior atat cat s-a putut, este urias si un lux ca in filme....nu mai am cuvinte.

Istorie sau credinta?

"Noi ortodocsii suntem putini dar suntem Biserica intreaga. Noua nu ne lipseste nimic! Noi n-avem ce imprumuta de la protestanti dar nici de la catolici!"