Se afișează postările cu eticheta turist. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta turist. Afișați toate postările

joi, 12 martie 2009

Curvele dau teapa, blogerii inghit.




Emil Cioran spunea ca i se par normale orice fel de anomalii dar nicidata n-a putut sa isi explice prezenta unor impotenti in randul prostilor. Noi am trait sa vedem curve care dau teapa la diverse bloguri si siteuri.
Asa va trebuie carnatilor

"Acum cateva luni am fost contactat de o oarecare tipa , pe nume Izabela (Managera Mon Amour - Salonul Alinei Plugaru De Masaj Erotic ) care era interesata de reclama pe acest blog. Toate bune si frumoase , am batut palma si astfel am inceput sa-i afisez pe acest blog un banner 125×125 si un banner 468 × 60 plus un articol . In prima luna mi-a platit doar jumatate din parte din suma de 70 de euro pe care trebuia sa o primesc pentru afisarea bannerelor pe acest blog timp de 4 luni , apoi a urmat teapa . De o luna si ceva de zile tot am tot asteptat un semn de viata dar am constatat cu stupoare ca pentru o suma infima de 1 milion , lumea prefere sa se faca invizibila .

Asa ca Izabela urat din partea ta , lucruri din astea nu se fac . "

sursa: http://perfu.lanebuni.eu

duminică, 8 martie 2009

"Cand toata Europa le zice tigani, noi de ce sa le zicem rromi? De ce sa fim mai catolici ca Papa? "

De ce la noi toti cersetorii si cantaretii sunt jegosi, slinosi si tigani? Batranelul din imagine era un om absolut onorabil, curatel si cu o privire extraordinar de calda.
Tiganii sunt tigani, nu sunt rromi. Hai sa scapam de presiunea asociatiilor anti-discriminare si sa le zicem pe nume. Cand toata Europa le zice tigani, noi de ce sa le zicem rromi? De ce sa fim mai catolici ca Papa? De ce sa se confunde romanii cu rromii? Tigani, zingari, tsigans, zigeuners, cigani, cikani. Abia astept proiectul asta de lege. Hai cu semnaturile !

sâmbătă, 7 martie 2009

La workshop in Vama Veche


La workshop in Vama Veche un instantaneu cu un amic ce incerca sa "de a mana cu un prieten|", si domnisoara care s-a oferit sa-l conduca si sa-l ajute de ce nu? Ora 7.30 dimineatza, poate prea devreme.

"

Intr-o tara de cacat, totu-i pe dos
Privesti in sus - totu' merge-n jos
Fuge glontzu' din pistol ca ma-ta din alimentara
Cand cu un salariu nu mai cumperi o zi de mare, la vara
Am auzit ca-un specimen
A blocat-o pe ma-sa-n lift si se crede Eminem (vrem)
Totzi bulangii sa dispara
Sa nu mai vina sa stea cu rectu' spart la soare-n tzara
N-am reusit (inca) nici o femeie s-o conving sau s-o oblig
Printr-un contract la o mu*e-n leasing
Ideal ar fi sa reusesc intr-un final
Cheloo, Ombladon, 2001 - avort verbal!

"

marți, 3 martie 2009

Rasarit la vama veche

Rasarit de soare in Vama Veche... o noua zi ...
"E sezon. Nu e sezonul de disperare. E sezonul de rafinament. Acum nu fut toți fraierii. Acum te simți bine când o vrăjești pe una. Te antrenezi, prezintă dificultate. Te bucuri când ajungi la premiu, nu ca în cele 3 sezoane de semidisperare/disperare/hiperdisperare de dinainte. E fain și în relație stabilă. Femeia e atentă la natură, curățenia de primăvară, pisici cum se fut. Poți să ieși la beri, ba chiar să coclești și o proastă bonus când nu se uită cerberul cu două labii. Bucurie." piticigratis.com

luni, 2 martie 2009

"Perla" Turciei, Pamukkale II

Stateam sa ma gandesc ca langa Buzau sunt Vulcanii noroiosi si nimeni nu face nimic sa devina un obiectiv turistic, nu am vazut nici un hotel pe o raza de 5 km. Rusine...

"Perla" Turciei, Pamukkale


"Perla" Turciei s-a bashit... si a inceput sa se innegreasca datorita faptului ca au secat cateva din izvoarele care alimentau aceasta minune naturala.
Ma asteptam ca in Romania sa se intample asta dar in Turcia? au incercat sa dreaga busuiocul cu niste conducte , dar s-a cam supt si incepe sa fie naspa. Deci intra in ciclul : Se intampla si la altii.

sâmbătă, 28 februarie 2009

AIDA ...o altfel de perfectiune...

AIDA.DE este superb, l-am vizitat pe interior atat cat s-a putut, este urias si un lux ca in filme....nu mai am cuvinte.

vineri, 20 februarie 2009

colt de rai....


"Ai grijă ce gândeşti, gândurile tale devin cuvinte. Ai grijă ce spui, cuvintele devin acţiuni. Ai grijă ce faci, acţiunile devin obiceiuri. Ai grijă ce obişnuieşti să faci, obişnuinţele devin caracter. Analizează-ţi caracterul, îţi devine destin." - Frank Outlaw

Alb - negru

acelasi colt de rai


Acelasi colt de rai dar cu un alt timp de expunere, mai mare.

Un colt de rai...


Pestera Dambovicioara, peisaje de vis ce asteapta sa le exploatezi... din punct de vedere fotografic.

miercuri, 18 februarie 2009

In drum spre azil ...

Sibiu - fosta capitala culturala europeana.

Nu intelesesem este interzis(la azil) pentru toata lumea sau ca in Romanica - politicienii se pot duce fara treaba... ducase toti la Azil.

O fotografie pt windows

Intr-o zi de vara in care nici macar nu aveam aparatul la mine. Fotografie executata cu aparat de imprumut... sper ca este reusita si o sa placa.

Portret


Vama veche de un 1 mai .
Un moment de limpezime si liniste intr-o mare de anarhie.

miercuri, 3 decembrie 2008

Muslim


Musulman, calator pe strazile din Istambul,
executata in mers pe strada...

New island



Am placerea de a va prezenta cea mai noua insula... Insula placeri... sau gasiti voi alta denumire...astept .

Crepuscul


Apus de soare , langa Bodrum.
Turcia.