joi, 7 august 2008

am fost la workshop...




Am fost la work shop in Vama Veche, parerea mea este ca au iesit niste
"photos" excelente, nu incerc sa ma dau mare... le vom vedea si comenta in continuare...

imi veti da voi cu parerea si ...prima se numeste: Trai la comun
iar a doua

...Consolare...

muzeul satului







arata intr-un fel acest muzeu...si m-a incantat datorita faptului ca atunci cand am fost erau diverse cluburi de creatie cu copii ce pictau icoane. Iti atenueaza impresia de sfarsire si pieire care ti-o da aceasta tara si acesti oameni...ce o locuiesc.

o mare mizerie 2


o alta perspectiva a aceleiasi mizerii in care ne scaldam si in care ne complacem toti acesti mizeri locuitori , ai acestor mirifice locuri.

dumnezeu era o data la impartirea avutiilor pentru popoare si dupa ce a impartit pamanturi intinse rusilor cu campii manoase si gaze si mult petrol, francezilor bun gust si vii bogate si manoase, ajungand in dreptul Romaniei i-a scapat ceva mai mult decat ar fi trebuit si...Dumnezeu a scuipat si.. ptiuuu sa nu aveti parte de ele....

O mare mizerie


a fost o data cel mai lung, acum poti sa ii dai si foc, ca nu il mai pazeste nimeni, este o mizerie ca tot restul tarii si ca marii politicieni. O mare mizerie.

sâmbătă, 19 aprilie 2008

Afganistan - Kabul ?

Orice as vrea sa comentez ar fi inutil: Uniunea Europeana.
Bulgaria. Russe. Centrul orasului. Mai 2007

vineri, 18 aprilie 2008

Nice girl


Avem o tara ... si femei ... frumoase rau.

Vama veche - peoples





"Mai lasă-mă un minut. / Mai lasă-mă o secundă./ Mai lasă-mă o frunză, un fir de nisip. / Mai lasă-mă o briză, o undă./ Mai lasă-mă un anotimp, un an, un timp..." Nichita S.

joi, 17 aprilie 2008

Vama veche - Legs


"De aceea, pentru mine muntele - munte se zice.
De aceea, pentru mine iarba - iarbă se spune
De aceea, pentru mine izvorul izvorăşte
De aceea, pentru mine viaţa se trăieşte." Nichita S.

Unde candva a fost Romania ...







Tot ziceam ... Avem o tara...
Dig la Balcik... Cadrilater.

Preocupată de descifrarea misterelor vieţii, Regina Maria se retrăgea de multe ori în grădinile castelului de la Balcik pentru a medita. Regina a construit la Balcik nu doar un „cuib liniştit”, o oază primitoare şi un loc pentru pacea sufletului, ci un spaţiu încărcat cu o vibraţie puternică care te urmăreşte mult după ce l-ai părăsit. Gândul călătorului care se lasă fascinat de universul imaginat de Regină, rămâne fidel acestuia pentru totdeauna. De fiecare dată când aveţi prilejul să treceţi prin Balcik veţi descoperi locuri noi, sentimente, semnificaţii şi mici miracole ale naturii care nu vor fi niciodată date uitării. Voi reveni cu fotografii ale castelului.