vineri, 20 martie 2009

Alina Plugaru. Vrajitoarea din gaoz ... La Eros Show 2008



Recunoasteti personajul? V-a trebui sa o introducem la Biblioteca Tezaur Folcloric din arhiva TVR . Probabil prima fotografie este realizata imediat dupa ce a aterizat in Bucuresti din suburbiile vestitei metropole Vaslui cu ceva inainte sa se lanseze in afacerea ( daca zic business poate nu intelege) cu termopane.

"E timpul sa fac abuz
Aici pot sa fiu confuz
Da-mi tot ce ai nu refuz
Nu am de ce sa ma scuz.
Plin de tentatii insist
Gata sa vad cat rezist
Crescut in spirit marchist
Nu ma abtin,clubul e plin."

Fetele de la saloane de masaj . Confidential Masaj si Thai passion. In asteptare Eros show 2009.

Invitam toate fetele...
Sa rupa mesele...
Sa-si rupa fesele...
Sa-si piarda mintile!

Inchideti usile!Ascundeti cheile!
Patronu' reprezinta repede resursele!
Elibereaza mesele a tot ce ai mai bun pe raft
Toata lumea,mainile-n tavan,ca si cum ar fi un jaf!
Dopuri de sampanie,luminile dezvaluie
Femei care te-nvaluie,modelul porno!
Varsta:domnisoare.
P***e extraordinare-n cautare de p**a mare.
Ca sa redefinesc pa cap,aleg un inger
16 ani,pur-sange,f**e fara bani,suge fara bani
Sau complimente,vrea propuneri indecente...
Vrea aventura si nu are masura.
Pun palmele la gura,strig:"HEI,DJ!"
Da cu basii aia grei,ca le place la femei
Cand se simt studiate-ndeaproape de baieti ca noi
Vibreaza din g****e si-alte chestii noi.
Domnisoara:Pa mas-oferta-i grasa,zi ceva!
De baut,de fumat,sau de aliniat p-oglinda ta?
Nu te speria,adunarea-i selectata
Si tot ce vezi aici e calitate garantata!

Eros Show 2009 se aproprie...

Pentru ca se aproprie (in aprox. 2 luni) Eros Show voi arata cateva din instantaneele de anul trecut cu comentariile aferente bine-nteles. Vor fi fotografii cu doamne si domni , vizitatori ai acestui Targ anul trecut ...deci Eros Show 2008.

marți, 17 martie 2009

Sex oral pa plaja - Vama Veche. 01.05.2007



I
Am viteza pe faleza
Penetrez orice coafeza
Care e in antiteza
Cu conceptul meu de freza
Rezeama-te de mine
Daca nu mai poti sa stai pe tine
Sa facem trenuletul
Cretzule!!!Mama ta-i acasa?
Spala-te ca vin la masa
Lasa-ma putin cu ea
ASA SI-ASA...
Si-acuma ia-ma OMBLADON
Ia-ma du-ma de la microfon
Sa-mi tin gura sa nu-mi taie cenzura...

II
Daca n-ai stiut n-ai cum sa uiti
Asculti oricum sunt prea multi
Inculti neplacuti stiuti de toata lumea
Gurile rele spun ca ne tampim odata ce trec anii
Dar nu ne luam banii
N-am psiholog cum fac americanii
In orice colt din lume
Penetram plini de spume
Care alearga o femeie
Sa vezi cum turuie BUNE
Is vinovat io n-am inventat
Nici femeia hoata nici barbatul mort de beat

III
Cand toti ne-acuza ca ne spargem venele
Ne spargem boxele sa nu mai danseze manele coardele
Bagabontii stiu ca fraierii nu pot
Ameninta non-stop cu politia sa intre-n top
Cred ca m-am tirat beat mort
Da cand ma-ntorc o sa-ti dam un bass
Si-o toba mare peste bot

Sex oral pa plaja - Vama Veche. 01.05.2007



Tata cand m-a conceput, m-a conceput beat mort
M-am nascut beat mort
Tu m-asculti beat mort
Canta acum in locul meu: BEAT MORT
Toata lumea cade beata dupa primul tau efort...


Daca-as fi mut
As fi injurat prin semne
N-as stii ce poa' sa-nsemne
In curand ar cenzura dansurile moderne
Nu stiu' cine ti-a bagat
Ce ti-a bagat in inima
Cred ca-i treaba sadomasointima
Relaxeaza-te cu laxative
Du-te la specialist
Ai primul semn muzical de sifilis
N-am inteles reteta de succes
Da e mai bine
Oricum nu ne-am suci de maine
Toti golanii au descoperit
Ca-n loc de vise
Au un pretext mai bun: substante interzise
Va iau in viata ca-n reclame
Aparent selecta perfect
Ia viata-n (..) nu mai luat direct in piept


Cainii de pe starda se intreaba
De ce oameni cu masina si cu celular
Merg in patru labe pe trotuar
Oameni cu apartament dorm specimen
Evident e un nou curent
Orice carciuma in care intri plina de barbati
Printre ei doar trei femei
Aceleasi trei ...
O sa ma trezesc si-o sa-ncep o viata noua
Dintre iarba si-o halba
O sa le-aleg pe amandoua

Sex oral pa plaja - Vama Veche. 01.05.2007

Sex cu octogenara , cat trebuie sa fi de beat sa faci asta?



Imi place vinul sec, imi place sa petrec
La bautura sa ma intrec, sunt ciumeg
Beau pana mor si-am sa mor ca n-am masura
Poti sa ma salvezi daca ma cosi la gura
Am vocatie, sunt ca Terminator II in aplicatie
Bodega, locul cel mai drag si unde-n vena-mi bag
Hmm, caut fericirea intr-o cana de Feteasca
Cineva sa ma opreasca, numa' sa-ndrazneasca !
Sef la orice chef, sunt strateg, inteleg practica...totu-i practica(practica)

Alcoolul este viata si viata e alcool
Din zori pana-n noapte traim in pericol
Alcoolul este viata si viata e alcool
Din zori pana-n noapte...pericol...

Pot fi vindecat prin impuscare
Fratii de pahar ma-nteleg, baga, baga frate
Iara bucurie la gingie sa fie
O mie pahare pe datorie, (fara numar)
Pulpa de patroana face show, mega-show
Si noi cu baietii admiram peretii
Fie fara dubii fac fenta
Fug de datorie, dau clapa permanenta.

Alcoolul este viata si viata e alcool
Din zori pana-n noapte traim in pericol
Alcoolul este viata si viata e alcool
Din zori pana-n noapte...pericol...

versuri: Parazitii.

luni, 16 martie 2009

S-a interzis fumatul la Lido ?




simt cum mâna se scurge spre interior...
se lasă spre ţigara de mult stinsă....
defapt nu fumez, numai gura mea o face
cu plămânii cei negri şi avizi de fumul albastru....
de moartea străvezie ce-mi dă tîrcoale.....
dar tot fumez....iarbă fumez....şi râd bezmetic....
m-am împotmolit în mine când mă căutam....
am uitat să deschid uşa camerei tăinuite
unde EU-l meu se tăvălea pe jos....
după o orgie de iarbă parfumată...
am colindat o vreme prin lume
şi m-am plictisit să văd acelaşi lucru
spus şi făcut în nu ştiu câte forme
egale şi fără sens.....am mai fumat o iarbă
şi-am plutit lângă cei fără căpătâi....
şi-am murit gândind că nu mai am bani să-mi cumpăr ţigări....

sursa: www.poezie.ro/index.php/poetry/1741057/iarb%C4%83_de_fumat

Despre curve si alti oameni...




"Despre curve

In opinia mea, curva nu este persoana care face sex pe bani. Aceea este prostituata. O postura neonorabila dar corecta. Nu te iubesc, nu simt atractie fizica, dar stau capra pentru ca ma platesti. Ok. Cinstit. Curva insa, este dezgustatoare. Ea iti spune ca te iubeste, ca o atragi teribil, in timp ce sta capra pentru bani. Lucru pe care nu l-ar recunoaste nici in ruptul capului. Ba chiar o jigneste. O ultragiaza. O face sa planga pentru ca i-ai lezat delicatetea.

Dar notiunea de curva, in opinia mea, repet, n-are legatura exclusiva cu sexul. Ba chiar este egal distribuita intre sexe. Are legatura cu viata. Cu a fi in realitate ceva, dar a face eforturi teribile, ostentative de a parea exact opusul. Curva este libidinoasa si invaziva. N-are limite. Iti declara dragostea cu gura plina. E libidinoasa. Te trage de maneca. E ca spalatorii de parbrize din intersectii: nu se da dusa usor. Poate n-ai inteles din prima. Iti repeta. Ea are principii - atat de solide incat par inaccesibile pana si unui martir crestin halit de lei, e culta - Biblioteca din Alexandria era cat raftul ei pentru seara asta, e inteligenta - Kasparov s-a retras cand ea i-a explicat ca s-a terminat cu smecheria, are un suflet sensibil - salveaza tot, de la copacii patriei pana la copiii din Africa si tigrii din Sumatra. Ce sa mai, daca tragi linia, Iisus a avut noroc cu pozitionarea in timp, altfel nu intra nici in top ten.

Fiecare coltisor al fiintei auguste a curvei este descris de hiperbola. Actiunile, de superlativ. Evaluarile, de suprem. Curva este atat de artificiala, incat daca prosteste fara probleme pe adoratorii carpetei cu rapirea din serai, unui om de bun simt nu-i poate provoca decat dezgustul pe care l-ar simti Casanova in fata femeii gonflabile. Daca ii intorci oglinda in fata, curva practica eschiva, explicatia, atenuarea, ea va minimaliza prilejul si-ti va face un compliment gros ca sa-ti ia fata.

Eu nu pledez pentru adevarul brut, slinos ca un porc, de multe ori puturos ca o hazna. Inteleg si aprob seductia, jocul, povestea, fictiunea, magia, trucul, spectacolul, itinerariul dramatic. Dar diferenta dintre seductie si prestatia curvei este data de rafinament. Asa cum tot pe portativ incap si Mozart si Salam Fermecatoru’. Cum tot pe tavan dau cu pensula si Michelangelo si un zugrav din Stefanesti.

In sfarsit, curva are complexul perfectiunii si vocatia ostentatiei. Pana si Seherazada, cand vedea zorii mijind, sfioasa tacea. Sfioasa ! Curva nu poate fi sfioasa niciodata. Demersul ei de marketing este prea agresiv. Da-i dracului de zori mijind. Poti sa-i vari si lanterna in ochi, ea tot isi va face numarul. De aceea, consider ca uneori e bine sa-i vorbesti pe limba ei. Daca ii canti in struna, s-ar putea sa nu mai fie evidente diferentele dintre voi.Chiar daca o intalnesti la Ateneu, spune-i pe bune ca da din buric aiurea. E ca in bancul cu poliglotul care intalneste ciobanul - si la ce i-a folosit? Invoc acum un motto care mi-a placut mult:” Cu samuraii lupti ca samuraii, cu talharii lupti ca talharii!”

Din acest motiv consimt la demersul frontal al lui Ciutacu pe care l-am considerat genial cateva posturi mai jos. Tot aici, reactia lui Cristian Tudor Popescu mi se pare un exercitiu de pudibonderie ipocrita, sau de sclifoseala prefacuta.

La domnul Traian Radu Ungureanu, unicul izvor de inspiratie era slavirea conducatorului iubit, remunerata de paritdul subordonat. Dar prestatia era agresiv imbibata de intelectualitate, vana morala, fibra autentica si de substanta veridica. De aceea prefer sa consider, pentru salubritatea mentalului meu, ca pozitia domnului Andrei Plesu este doar un derapaj temporar de evaluare, explicabil poate, prin solidaritatea umana cu cel cazut. Orice pas in plus in aceasta directie i-ar da domnului Plesu un mop intr-o mana si niste andrele in cealalta."
sursa: www.mircea-badea.ro

Pe un picior de plai , E o gaura-n rai


Plai & Manea

Pe-un picior de plai
E-o gaură-n rai...
Neagră şi adâncă...
De pe-un colţ de stâncă
Un bace priveşte
Cum se prăvăleşte
Turma de mioare
‘n hău’ ‘cela mare.

Oaia cum cădea
Un zgomot făcea,
Apoi murea.
Baciu’ îi zbiera:
“Asta-i nunta ta
Oişoara mea!”

La fereastră
Fata noastră
Dansează’n rochie albastră.
N-a avut în veci perdea
(toată lumea o vedea).

Ai parai,
Dai.
Dacă n-ai,
Înc-o tură stai.

Care cum se nimerea
Ochii-n fată şi-i băga.
Stăteau ca la cinema,
Da’ nici unu’ nu plătea.

Ai parai, Dai. Dacă n-ai, Înc-o tură stai.

Când piranda s-a gândit
Şi-a pus taxă pe privit
A fost mare tragedie,
Da’ banii-a-nceput să vie.

Ai parai, Dai. Dacă n-ai, Înc-o tură stai.

Timpu’ tare se grăbeşte
Ea acuma îi păteşte
Lumea toată dănţuieşte,
Ea pe fereastră prïveşte.

E toamna si vin... -ul curge...




"E toamna si vin
..ul curge si vin
ciorchinii si-i smulgem

Saracul vecin
E beat intr-un pin
Si vin prïn nas
I se scurge"

Ada Milea

sâmbătă, 14 martie 2009

Primavara toamna...

"Primavara e modul in care natura ne spune : sa inceapa petrecerea."
Robin Williams



"Iarna sunt traditionalist fiindca port caciula, vara sunt paradoxal pentru ca umblu cu capul gol, primavara sunt socialist din cauza naturii, toamna sunt burghez din cauza umbrelei."

Ionel Teodoreanu

joi, 12 martie 2009

Curvele dau teapa, blogerii inghit.




Emil Cioran spunea ca i se par normale orice fel de anomalii dar nicidata n-a putut sa isi explice prezenta unor impotenti in randul prostilor. Noi am trait sa vedem curve care dau teapa la diverse bloguri si siteuri.
Asa va trebuie carnatilor

"Acum cateva luni am fost contactat de o oarecare tipa , pe nume Izabela (Managera Mon Amour - Salonul Alinei Plugaru De Masaj Erotic ) care era interesata de reclama pe acest blog. Toate bune si frumoase , am batut palma si astfel am inceput sa-i afisez pe acest blog un banner 125×125 si un banner 468 × 60 plus un articol . In prima luna mi-a platit doar jumatate din parte din suma de 70 de euro pe care trebuia sa o primesc pentru afisarea bannerelor pe acest blog timp de 4 luni , apoi a urmat teapa . De o luna si ceva de zile tot am tot asteptat un semn de viata dar am constatat cu stupoare ca pentru o suma infima de 1 milion , lumea prefere sa se faca invizibila .

Asa ca Izabela urat din partea ta , lucruri din astea nu se fac . "

sursa: http://perfu.lanebuni.eu

miercuri, 11 martie 2009

Einstein despre ceea ce noi nu am fost in stare....

Cucuveaua traieste, a renascut din propria cenusa asemeni pasarii Phoenix ... Traiasca CUCUVEAUA





Trebuie sa spunem si acum avem dovezi ca : Cucuveaua traieste, a renascut din propria cenusa asemeni pasarii Phoenix ... Traiasca CUCUVEAUA






Te faci doctor si esti obligat sa iei spaga - la un salariu de 15oo ron cum sa te descurci sa iti iei o nevasta sa faci o casa si un copil?
daca nu te modelezi dupa sistem te exclude ...sa nu uiti asta.

Stiu politisti care nu primesc bani sa isi faca full-ul la autoturismul pe care scrie "Siguranta si Incredere", , politisti care au dus Loganul la revizie din banii lor... sa fim intelesi dar nu ii plang de mila ...Sistemul isi bate joc de ei si ei de noi si noi inghitim.


Este foarte important intr-o muie la care capat al pulii te situezi, ca daca nu esti la cel bun taci si inghiti, iti mai curge putin prin marginile buzelor, dar iti iei un servetel umed si te stergi. Asta-i.







Singur NU poti face nimic. dar in momentul cand o sa fie 100, 1000, 10000 de hai sa zicem blogeri care iau atitudine concomitent... si cei 10000 sunt cititi de 1.000.000 de romani atunci cand vom merge la vot, il vom schimba pe Basescu. Oprescu , K.Johaness, Crin Antonescu sau chiar Tariceanu ar fi oricum mult mai buni. Asta este parerea mea. Chiar populatia( popor ar fi prea mult) asta de manelisti nu vede incotro ne ducem.




Cand Brucan a spus ca suntem in proporti de 90% prosti si ne vor trebui 20 ani sa putem scoate capul in lume ne-am suparat. Acum ne dam seama ca de fapt 20 de ani era un termen prea mic, si 90% prosti, este un procent aproape corect.






Maimutoii astia ne reprezinta chiar asta meritam.

Daca asta meriti Nu te duce la vot.









Sunt pentru obligativitatea votului.
Sa ne oblige sa iesim la vot, daca nu vrei nici un candidat anuleazati votul in cabina, dar du-te la vot...ia atitudine. Schimba ceva si da jos cloaca asta imputita.




Adevarul nu trebuie cautat, dupa parera mea, asa cum cauti un rezultat matematic al unei formule. Pentru ca adevarul este foarte sensibil, relativ si temporar. Iar ce este mai important este ca nimeni dintre oameni nu are capacitatea de a decreta asupra unui ADEVAR absolut. Adevarul la care avem acces, este un adevar relativ, la limita capacitatilor noastre cognitive limitate.




Poate si de aceea, se incearca, si nu de putine ori reuseste, sa fim manipulati de minti iscusite, abile sa foloseasca cuvintele spre interesul propriu, spre cauza numai de ei stiuta. Si asta, fara sa mai adaugam ca, in acest proces-asa-zis-logic-ni se pot prezenta date debilitate intentionat.

marți, 10 martie 2009

Mult succes in Parlamentul European Elenei Basescu !



Traim decenii de impliniri marete! Traim decenii de munca si avint! Iar in aceste vremuri de cotitura, Elena Basescu este farul nostru calauzitor! Mult succes in Parlamentul European Elenei Basescu !

In ultimul timp am avut personalitati markante extrem de mioape( cu grad de comparatie), cred ca din aceasta cauza n-au observat starea natiunii.

Elena are doar un strabism verbal. Atat.

luni, 9 martie 2009

De ce sunt politistii asa prosti ?


Vreau sa va povestesc o intamplare de saptamana trecuta. Pe 02.03.2009 in jurul orei 18 trecute fix primesc un telefon , pe mobil.
- Buna seara, domnul xyz ?Societatea .... ?
- Da ! Buna seara.
- Sunt plutonier ... (kkt- nu m-am obosit sa tin minte numele panaramei- era femeie) de la IJP Ialomitza .
- Da si... ?
- Acum doua saptamani v-am trimis o instiintare si nu ne-ati raspuns la ea. De ce ?
- Dintr-un singur motiv...pentru ca nu am primit-o (am raspuns eu imperturbabil). Despre ce este vorba ?
- In data de 08.09.2008 a ti fost inregistrat de aparatul radar in localitatea ..... cu 79km/h . De ce nu ne-ati raspuns?
- Dintr-un singur motiv...pentru ca nu am primit-o ( eram deja nervos ) repet eu raspunsul de adineauri.
Pe ce adresa a-ti trimis instiitarea ?
- Pe str. Odei. Nr...
- ( ma bufneste rasul) Imi pare rau dar sediul meu este pe str. Odaii cu doi de ii –adaug eu.
- Trebuia sa ne anuntati daca v-ati schimbat adresa ( spune martoaga de la celalalt capat) .
- Sa va anunt ca aveti colegi incompetenti care gresesc la dactilografiere ?
... de aici am taiat un paragraf de vreo 2-3 min sumbru in ale prostiei domnisoarei politiste care nu intelegea de ce nu i-am raspuns , si vroia sa ii raspund la telefon. Intr-un final incercam sa ii spun ca sediul meu nu mai este nici pe Odaii si ca l-am mutat de vreo 2 luni. A incercat sa mi-l ceara dar am trimis-o la Registrul Comertului
daca tot a fost in stare sa imi afle numarul de telefon.
Imi ridic niste semne de intrebare :
1. Cum mi-a aflat numarul ? Au contracte cu firmele de telefonie sau suntem stat politienesc ?
2. Cine i-a oprit 5 luni si 3 saptamani sa imi trimita adresa ?, intrasera in fibrilatii ca se apropria termenul de 6 luni de la infaptuirea contraventiei dupa care se prescrie.
3. De ce sunt politistii asa prosti ? Chiar si doamnele sau domnisoarele sunt la fel de penale... sa va traiasca IQ-ul mic mic mic.

duminică, 8 martie 2009

Este foarte simplu... vrei sa fii tratat ca om, poarta-te ca un om.


Mai bine incepeti voi prin a va schimba si nu mai aruncati vina pe ceilalti... Este foarte simplu... vrei sa fii tratat ca om, poarta-te ca un om.
Mereu aud ca tiganii sunt discriminati... ganditi-va cum se simte un profesor la pensie care trebuie sa mearga cu capul in pamant cand trece prin fata unui tigan care nu a muncit 1 zi in viata lui. Asta numai pt ca poate i se nazare ciorii sa il caute la buzunare
Terminati cu afirmatii ca romanii sunt de vina!!! Poate suntem noi de vina ca nu terminam cu voi odata.
Dati exemple din trecut... din 89 incoace ce v-a impiedicat sa va integrati?
Cat despre improprietarire ati decis sa va improprietariti si singuri practicand camata, santajul, hotia si crimele.

Pana cand sa ma simt minoritar la mine in tara?


Chiar nu va deranjeaza sa fiti facuti tigani din pricina ca unii isi zic romi? Pe mine da. Pentru 2 tigani care topaie si lalaiesc in limba lor de ce sa fiu obligat sa suport restul de 98 de cersetori, hoti si nascatori de alti tigani care invata de mici aceleasi lucruri. Inainte era o lege nescrisa si cunoscuta tuturor romanilor. Nu muncesti, nu mananci. Tiganii nu muncesc dar mananca. Pe furt si pe programele de ajutorare a defavorizatilor si pe banii incasati pentru procreerea in nestire. Tigancile fac urmatorul copil doar ca sa aiba alocatii permanente pe spatele romancelor ce muncesc in fabricile de textile pe salarii de mizerie si care nu uitati ca apartin in majoritate italienilor jegosi care ne omoara romanii in Italia. Suntem o natie de cretini si ne meritam soarta. Vreti o demonstratie. O sa sara o gramada de romani cu gura pe mine ca sunt rasist uitand care e adevarata problema. Sunt roman, nu rom. Macar atat sa intelegeti ca denumirea lor o dam noi si nu ei ne obliga cum sa-i numim. Romania reprezinta romanii si nu natia tiganeasca. Tigani sunt tigani si asa i-au numit si stramosii mei, inclusiv bunicii si parintii. In incheiere va intreb.
PANA CAND TREBUIE SA NE SIMTIM MINORITARI IN TARA NOASTRA?
De ce primesc minoritatile bani pentru sedii culturale si manifestari diverse cand actorii romani nu au finantare nici macar pentru un film amarat sau scolile, spitalele si gradinitele stau sa cada?
M-AM SATURAT DE DISCRIMINAREA ASTA POZITIVA. Va las tema de gandire romanilor destepti. La ce poate duce starea de nemultumire continua a romanilor fata de stilul de viata necivilizat al tiganilor? Prefer sa nu vorbeasca cei ce nu au trecut macar odata pe jos printr-un cartier de tigani, nu au parcat masina acolo sau vad tiganii doar la televizor.

"Cand toata Europa le zice tigani, noi de ce sa le zicem rromi? De ce sa fim mai catolici ca Papa? "

De ce la noi toti cersetorii si cantaretii sunt jegosi, slinosi si tigani? Batranelul din imagine era un om absolut onorabil, curatel si cu o privire extraordinar de calda.
Tiganii sunt tigani, nu sunt rromi. Hai sa scapam de presiunea asociatiilor anti-discriminare si sa le zicem pe nume. Cand toata Europa le zice tigani, noi de ce sa le zicem rromi? De ce sa fim mai catolici ca Papa? De ce sa se confunde romanii cu rromii? Tigani, zingari, tsigans, zigeuners, cigani, cikani. Abia astept proiectul asta de lege. Hai cu semnaturile !

sâmbătă, 7 martie 2009

La workshop in Vama Veche


La workshop in Vama Veche un instantaneu cu un amic ce incerca sa "de a mana cu un prieten|", si domnisoara care s-a oferit sa-l conduca si sa-l ajute de ce nu? Ora 7.30 dimineatza, poate prea devreme.

"

Intr-o tara de cacat, totu-i pe dos
Privesti in sus - totu' merge-n jos
Fuge glontzu' din pistol ca ma-ta din alimentara
Cand cu un salariu nu mai cumperi o zi de mare, la vara
Am auzit ca-un specimen
A blocat-o pe ma-sa-n lift si se crede Eminem (vrem)
Totzi bulangii sa dispara
Sa nu mai vina sa stea cu rectu' spart la soare-n tzara
N-am reusit (inca) nici o femeie s-o conving sau s-o oblig
Printr-un contract la o mu*e-n leasing
Ideal ar fi sa reusesc intr-un final
Cheloo, Ombladon, 2001 - avort verbal!

"

Dupa amiaza in Bucuresti,


Multumesc Domnului Videanu pentru traficul ce era primavara trecuta pe str. Eminescu. Aveam aparatul pe bancheta si....asta a iesit.

"...
Nu-ti dori bani, faima, putere, respect
Daca ai varsta la care nu esti in stare sa le tii piept..."

"stim deja cazuri de coruptie, din senat,guvern,armata si politie"

Trecand prin Mogosoaia, am vazut, am oprit masina, am coborat si fotografiat repede, ca imi lasase-m masina pe avarii.
comentarii mai aprige dacat versurile celor de Parazitii nu am.

"stim deja cazuri de coruptie,
din senat,guvern,armata si politie
oare nimeni,n-a dat atentie-n atatia ani
sau aveti placerea sa fiti dusi de cleptomani
n-am coborat ieri din bananier
momentant sunt in audienta la premier

cat timp tre sa treaca
politicienii nostrii sa-nteleaga
ca stim cu toti-n ce kkt se scalda
astept de mult raspunsul la o intrebare..sa vina
cati dintre politicieni prizeaza cocai*a
acuzati poporu ca nu-i civilizat,
pai cum kkt sa fie,e deprimat cu adevarat se stie,
cand omu n-are ce sa puna-n farfurie
cu siguranta-l doare fix in pu*a unde-arunca o hartie
n-am habar domnu priministru
da spune tu:daca nu se fura
cum vati ridicat vile din salariu de-1000 de parai pe luna
iti suna cunoscut,va pisa*i pe noi continu
ia zimi,fiitu se bucura la alocatie ca fiimiu(nu cred)
imi multe tari ti-ai dus familia pe banii nostrii
iar noi ca prostii plangem dupa fostii
era altceva..furau cu mai mult bun simt cei dinaintea ta"

marți, 3 martie 2009

Rasarit la vama veche

Rasarit de soare in Vama Veche... o noua zi ...
"E sezon. Nu e sezonul de disperare. E sezonul de rafinament. Acum nu fut toți fraierii. Acum te simți bine când o vrăjești pe una. Te antrenezi, prezintă dificultate. Te bucuri când ajungi la premiu, nu ca în cele 3 sezoane de semidisperare/disperare/hiperdisperare de dinainte. E fain și în relație stabilă. Femeia e atentă la natură, curățenia de primăvară, pisici cum se fut. Poți să ieși la beri, ba chiar să coclești și o proastă bonus când nu se uită cerberul cu două labii. Bucurie." piticigratis.com

luni, 2 martie 2009

"Perla" Turciei, Pamukkale II

Stateam sa ma gandesc ca langa Buzau sunt Vulcanii noroiosi si nimeni nu face nimic sa devina un obiectiv turistic, nu am vazut nici un hotel pe o raza de 5 km. Rusine...

"Perla" Turciei, Pamukkale


"Perla" Turciei s-a bashit... si a inceput sa se innegreasca datorita faptului ca au secat cateva din izvoarele care alimentau aceasta minune naturala.
Ma asteptam ca in Romania sa se intample asta dar in Turcia? au incercat sa dreaga busuiocul cu niste conducte , dar s-a cam supt si incepe sa fie naspa. Deci intra in ciclul : Se intampla si la altii.

sâmbătă, 28 februarie 2009

AIDA ...o altfel de perfectiune...

AIDA.DE este superb, l-am vizitat pe interior atat cat s-a putut, este urias si un lux ca in filme....nu mai am cuvinte.

Istorie sau credinta?

"Noi ortodocsii suntem putini dar suntem Biserica intreaga. Noua nu ne lipseste nimic! Noi n-avem ce imprumuta de la protestanti dar nici de la catolici!"

vineri, 20 februarie 2009

colt de rai....


"Ai grijă ce gândeşti, gândurile tale devin cuvinte. Ai grijă ce spui, cuvintele devin acţiuni. Ai grijă ce faci, acţiunile devin obiceiuri. Ai grijă ce obişnuieşti să faci, obişnuinţele devin caracter. Analizează-ţi caracterul, îţi devine destin." - Frank Outlaw

Alb - negru

acelasi colt de rai


Acelasi colt de rai dar cu un alt timp de expunere, mai mare.

Un colt de rai...


Pestera Dambovicioara, peisaje de vis ce asteapta sa le exploatezi... din punct de vedere fotografic.

miercuri, 18 februarie 2009

Am revenit

Fusesem plecat.
probleme de business... unul nou . . .
probleme de familie... o inmormantare . . .
probleme de sanatate... am fost bolnav . . .
probleme.

Back in business now...

In drum spre azil ...

Sibiu - fosta capitala culturala europeana.

Nu intelesesem este interzis(la azil) pentru toata lumea sau ca in Romanica - politicienii se pot duce fara treaba... ducase toti la Azil.

Iarna pe albie...


Iarna pe albie, pe albia unui parau de munte , am gasit o mica crapatura in gheata si am incercat sa o imortalizez. A iesit ceea ce vedeti.

O fotografie pt windows

Intr-o zi de vara in care nici macar nu aveam aparatul la mine. Fotografie executata cu aparat de imprumut... sper ca este reusita si o sa placa.

Targ erotic


Ma tot uitam si le urmaream, erau 4 si nu puteam sa ma hotarasc
cui sa ii fac o fotografie, le-am pozat in grup, erau mai frumoase asa,
si fantezia mi-a luat-o razna. Am luat o carte de vizita si m-am
la locatie sa vad ca totul este real. A fost... si m-am reintors de multe ori.

Portret


Vama veche de un 1 mai .
Un moment de limpezime si liniste intr-o mare de anarhie.

miercuri, 3 decembrie 2008

Muslim


Musulman, calator pe strazile din Istambul,
executata in mers pe strada...

New island



Am placerea de a va prezenta cea mai noua insula... Insula placeri... sau gasiti voi alta denumire...astept .

Crepuscul


Apus de soare , langa Bodrum.
Turcia.