sâmbătă, 18 aprilie 2009

Preţurile imobilelor de pe litoral au scăzut cu aproape 50%

Ce bine-mi pare ca a-ti luat teapa!!!
Prietenii stiu de ce ... !!!
Criza imobiliară blochează continuarea investiţiilor turistice de pe litoral. Mamaia Nord este în urmă cu termenele de finalizare a construcţiilor. În plus, preţurile locuinţelor din noua staţiune au scăzut chiar şi cu 50%, comparativ cu anul trecut.
Complexurile hoteliere, vilele şi blocurile de locuinţe care urmau să formeze cea mai nouă staţiune a litoralului, între Mamaia şi Năvodari, au rămas în diferite stadii de construcţie. Zona care cunoştea o dezvoltare fabuloasă, anul trecut, prezintă o mulţime de blocuri cu apartamentele goale sau stopate "la roşu".

Complexul "Maria Regia", din zona Hanul Piraţilor, cuprinde 46 de vile albe, luxoase, cu garaj şi o mie de metri pătraţi de curte. Investiţia a fost de aproape 50 de milioane de euro. Locuinţele de lux costau în urmă cu un an peste un milion de euro. Astăzi pot fi cumpărate cu sume între 550.000 şi 800.000 de euro, iar dezvoltatorii sunt dispuşi să le vândă chiar şi în rate. Zece vile nu au mai fost utilate din cauza lipsei de banilor.

Nici locuinţele şi terenurile din sudul litoralului nu au scăpat de efectele crizei. Sunt mai ieftine cu 25%, comparativ cu anul trecut. În Mangalia, o garsonieră costă cel mult 40.000 de euro, în zona ultracentrală.

Un apartament cu două camere, care în 2008 putea fi vândut cu 70.000 de euro valorează cel mult 50.000. Proprietarii de imobile aşteaptă ca piaţa să-şi revină. Până atunci, preferă să închirieze locuinţele în loc să le vândă.

sursa:Antena3.ro

Dacia are cea mai mare creştere a vânzărilor la nivel european !!!


Norocul prostului cu programul rabla din Germania , baietii primesc aproape 3000 euro ptr o masina uzata si atunci e normal sa le convina Loganul. Am dat lovitura, avem cea mai mare crestere din Europa, ne-am p,,,t pe ei, URA - avem economie...avem pe dracu!!!

"Febleţea amatorilor de maşini rămâne Dacia. Statistic vorbind, fabrica de la Mioveni înregistrează cea mare creştere a vânzărilor la nivel european. Să nu uităm contextul, vorbim de o piaţă în continuă scădere iar Dacia a reuşit în primele trei luni ale anului să-şi dubleze cota de piaţă. Dar trebuie să spune că acest lucru se datorează în special datorită programului Rabla din Germania.

Preţul maşinii româneşti pare să-şi fi spus cuvântul, numai în martie au fost înmatriculate la nivel european peste 14.500 de maşini Dacia. Asta înseamnă că producătorul român a reuşit să vândă la export numai în martie de şase ori mai multe autovehicule decât a reuşit să vândă în România.

Cu acest plus de 14.000 de maşini înmatriculate Dacia urcă pe primele trei luni reuşind să înmatriculeze peste 30.000 de unităţi în întreaga Europă. Astfel e compensată semnificativ scăderea vânzărilor înregistrată de grupul mamă - Renault.

Între timp piaţa internă resimte şocul recesiunii mult mai puternic decât cea europeană. Pe total în România înmatriculările de maşini noi au scăzut cu 65%, în vreme ce, la nivel european, scăderea a fost de numai 8%.

De altfel întrregul trimestru întâi a fost o adevărată catastrofă pentru comercianţii de maşini din românia şi deşi în europa tendinţa este de uşoară revenire, la noi nici nu poate fi vorba de aşa ceva. Pur şi simplu alternativa maşinii second hand sugrumă orice ofertă făcută de vânzătorii de maşini noi."

n incendiu a izbucnit la groapa de gunoi de lângă comuna Bolintin.


Un incendiu a izbucnit la groapa de gunoi de lângă comuna Bolintin. Traficul pe Autostrada Bucureşti - Piteşti este îngreunat din cauza fumului. Vom reveni cu amănunte.

vineri, 17 aprilie 2009

Dinamo, la un pas de catastrofă


Ma intreb cine s-ar fi bucurat in cazul unei nenorociri? Copos care e facut tigan, impreuna cu toata galeria Rapidului, sau Becali din celula, Mircea Sandu, sau Lupescu si Prunea ptr. ca ar fi avut ocazia sa joace din nou fotbal si sa scape de scandalul de coruptie in care sunt implicati???.... probabil foarte multi" oameni de bine care vor binele echipei", dar e bine ca au lovit o barza ca Nic
ulescu o asteapta de vreo 8 luni, si e foarte bine ca nu a fost un stol de ciori, va da-ti seama razbunare dupa rezultatele umilitoare din ultimele zile???

Cu un sfert de oră înainte de aterizarea pe aeroportul din Iaşi, avionul care transporta echipa de fotbal Dinamo a fost avariat, lovind o barză. Aerovana a fost lovită frontal, dar pilotul a reuşit să aducă avionul la sol în siguranţă, după ce a încercat să evite un stol de berze.

"Mulţumim pilotului ca ne-a dus

la sol şi că a evitat o catastrofă. Am trecut prin momente grele. Dacă nici acum nu au scăpat de noi, atunci nu ne mai opreşte nimeni", a declarat Mircea Rednic .

"Iniţial, am crezut că s-a deschis trenul de aterizare, iar apoi avionul a început să intre într-un uşor picaj. Ne-am dat seama că ceva nu este în regulă, trecusem de oraş şi de aeroport. Erau turbulenţe destul de mari. Ne-am dat seama că totul a fost destul de grav dupa ce am aterizat şi am văzut cum arată aeronava. Baieţii mei glumeau şi spuneau că piloţii au luat carnetul la Piteşti", a adăugat acesta, citat de RTV.

"Am avut parte de 10 minute groaznice", a spus Claudiu Niculescu. "Abia după ce am văzut gaura din avion, ne-am dat seama ce s-a întâmplat", a precizat atacantul dinamovist.

Cristian Borcea, directorul executiv de la Dinamo, s-a declarat şocat de ceea ce s-a întâmplat cu avionul. „Stau cu poza în faţă pe calculator

. Este incredibil! Am vorbit cu Mircea Rednic. Era speriat, dar acum totul este bine. Eu n-am avut niciodată parte de un asemenea incident. Am zburat mult, am avut turbulenţe, goluri de aer, dar nu aşa ceva", a spus Borcea. Oficialul urmează să plece la Iaşi cu o cursă care va decola din Bucureşti la ora 17:00.

Dinamo va juca mâine, de la ora 16:00, împotriva echipei Poli Iaşi, în etapa a 25-a din Liga I.

„S-ar fi putut produce o tragedie"

„Au fost ceva probleme la cursa Tarom de la prânz, care a sosit în jurul orei 12.30. La apropierea pentru aterizare o barză a lovit avionul şi a spart coiful. Acest coif este ca o capotă la maşină şi dacă motorul ar fi fost lovit atunci s-ar fi putut produce o tragedie. Mulţumim lui Dumnezeu că nu s-a întâmplat aşa", a declarat Cristian Stanciu, directorul Aeroportului Iaşi.

Oficialul a precizat că de la Bucureşti urmează să sosească o altă aeronavă care să-i ia pe ceilalţi pasageri ce ar fi trebuit să plece cu avionul în care au sosit dinamoviştii. „Ne vor aduce şi un coif ca să îl punem pe avionul avariat", a adăugat Stanciu.

luni, 13 aprilie 2009

Candidati in campania electorala - europarlamentare.


No ziua buna , daca tot vine Campania electorala pentru Europarlamentare vreau sa va prezint o oferta incredibila cu candidatii la un loc in Parlamentul European. Dupa declaratia Elenei Udrea de sustinere a EBA, si dupa sustinerea lui Becali de catre Vadim Tudor il asteptam pe Stolojan si pe Boc sa o sustina pe Alina Plugaru.

Elena Udrea: Eu votez cu Elena Băsescu -

Elena Băsescu şi Elena Udrea şi-au făcut imagine împărţind flori şi ciocolată în Parcul Moghioroş

Fata preşedintelui a dat autografe pe calendare cu chipul şefei de la Turism.

Ministrul Turismului, Elena Udrea, a declarat ieri pentru Gândul că va vota cu Elena Băsescu la alegerile europarlamentare de pe 7 iunie şi nu partidul al cărui secretar executiv este. ”Eu votez cu Elena Băsescu, dar votul meu se va întoarce oricum la partid pentru că Elena Băsescu se va întoarce la PD-L”, a explicat Udrea. Aceasta în condiţiile în care, în ultimele sondaje, mezina preşedintelui este cotată cu 5-6%. Democrat-liberala şi-a mai argumentat decizia prin aceea că demisia temporară a fiicei şefului statului ar reprezenta ”un gest de curaj” având în vedere ”ostilitatea mediei”.

Campanie cu Maria Dragomiroiu şi Cătălin Crişan

De altfel, candidata independentă la alegerile europarlamentare Elena Băsescu şi ministrul Turismului Elena Udrea au împărţit, ieri dimineaţă, în Parcul Moghioroş, flori, calendare şi ciocolată. Deşi campania care se apropie este pentru scrutinul la care participă şi fiica preşedintelui, beneficiara acţiunii de imagine s-a dorit a fi Elena Udrea, care ne-a precizat că a invitat-o pe fiica preşedintelui pentru a se întâlni cu electoratul din colegiul unde îşi are în prezent sediul de campanie. Ministrul a avut grijă să o promoveze pe Elena Băsescu şi prin acest eveniment desfăşurat cu ocazia Paştelui catolic şi a Floriilor ortodoxe. În jeanşi cu talie joasă, vindiac roşu şi tenişi, fiica preşedintelui a acordat doritorilor autografe, pe calendarele cu chipului ministrului Turismului.

În parc s-a aflat, ieri, şi primarul Sectorului 6, Cristian Poteraş (PD-L), dar şi tineri democrat-liberali, cu baloane portocalii. Pe o scenă amenajată special au cântat artişti de muzică pop şi populară românească, printre care Maria Dragomiroiu şi Cătălin Crişan, acesta din urmă mulţumindu-i ministrului Turismului pentru invitaţie. Udrea i-a sărit în ajutor Elenei Băsescu şi în momentul în care aceasta şi-a lansat candidatura pentru Parlamentul European. I-a oferit sediul său de campanie, pe care l-a folosit în noiembrie 2008. „Sunt convinsă că îi va purta şi ei noroc”, a declarat, atunci, Udrea. Ministrul Turismului a spus şi că va susţine financiar campania electorală a fiicei preşedintelui. „Dacă Elena Băsescu va avea nevoie de finanţarea campaniei şi îşi va deschide un cont în care să fie depuse donaţiile celor care o susţin, sigur că voi contribui şi eu cu o sumă”, a arătat, binevoitoare, Udrea.

Criza economica a venit. Cand va pleca ?

"Jungla show-biz-ului a devenit o arenă de îmblânzit fiţele. Cel puţin aşa s-ar deduce din comportamentul unor pseudo (cântăreţe, modele, artiste sau băgătoare în seamă) care, deşi au arătat lumii întregi secrete de toate felurile, pozează acum în creaturi (aprope) îngereşti.

Prima care s-a dotat cu aripioare este Simona Sensual. Iubitul ei de cursă lungă (şi de altoiri pe măsură) Mahăru a fost întrebat la un chef ce crede că o atrage atât de amarnic pe blondă la el. "Penisul meu cu bile!", a fost răspunsul direct şi... pătrunzător. Cât s-o fi chinuit neuronul Sensual să găsească ulterior o justificare de dat poporului! Clipind angelic, Simona a spus la o emisiune că "totul a fost o glumă din partea lui". Ei, nu, zău? Dacă a fost o glumă, punem pariu că i-ar plăcea să o transforme în realitate! Oricum, sigur se simţea mai bine pe vremea când recunoştea sincer că sexul ocupă un loc de seamă în viaţa ei...

PREA-PLECATĂ. După ce a demonstrat cu sârg şi îndesat(ă) în zid proverbul conform căruia "Capul plecat, sabia nu-l taie" (dar nişte mâini pricepute de bărbaţi îl pot scurta de fiţe şi de păr) Naomi a luat calea Vaticanului. S-a rugat ce s-a rugat, eliberându-se de păcat şi încercând să se (ab)urce pe un nivel spiritual superior. Revenită în România, cu o pereche de ochelari proţăpiţi filosofic pe nas, Naomi s-a apucat să cânte melodii de viaţă lungă, tuturor să le ajungă. Acum nu mai vorbeşte decât de muzică şi, în consecinţă, a devenit plictisitoare. Mai plictisitoare decât criza morală pe care spune că a traversat-o.

Au fost o dată ca niciodată nişte căprioare, evident, sălbatice. Atât de sălbatice, încât nici o ţoală nu le putea acoperi cu măsura decenţei. Ei bine, nici în cazul lor "minunea" n-a durat mai mult de zece ani. Recent, surorile Bambi au putut fi admirate în nişte rochii lungi, mai lungi decât podeaua, şi fără multele zorzoane care le însoţeau acustic orice gest cât de mic. De unde s-or fi adăpat cu atâta decenţă? Un lucru a rămas, totuşi, pentru a ne reaminti de adevărata lor valoare: aceeaşi manieră kitsch şi afectată a interpretării.

CIREŞICA. Dacă tot şi-a dotat buzele cu silicon, astfel încât de-abia mai poate îngăima printre ele, Marinela Niţu s-a gândit totuşi să le dea o folosinţă îndelungată. Astfel că, de la emisiuni de scandal, a virat la cele culinare. Aici, după o ghiftuială în toată regula, madama emite pe post de siestă nişte consideraţiuni prăfuite despre nivelul social, economic şi caloric al mesei. Curat... telectual!

Din "pui de Crevedia" a ajuns găină bătrână, care le cotcodăceşte pe toate strună! Este vorba de Sexy Brăileanca, autoarea sintagmei "Dacă nu spui prostii, în România nu te bagă nimeni în seamă". Invitată pe la tot felul de emisiuni cu tentă mondenă, fata a ajuns un soi de anal... ist. Şi, culmea, chiar îşi crede vorba mai preţioasă decât alte talente, aşa că o aruncă peste tot. Iar trecutele-i fapte de amor şi vitejie sunt de mult uitate... Nebunatica de Oana Oprea, pe numele de vampă Eva Kent, a poftit, deşi avea cărniţă proaspătă (asigurată de iubitul ei "Măcelaru") la o bucăţică de stripper. A avut noroc de iertăciune şi a ajuns, din nou, cuminţită pentru o perioadă, în braţele iubitului generos. Doar gura "păcătoasei", dată afară de la muncă pentru că a lipsit nemotivat, a început să emită judecăţi peste judecăţi. Mai bine îi stătea pe post de accesoriu sexy, că bruma de intelectualizare se topeşte repede de pe aşa un trup!

Aşadar, putem spune că pseudovedetele care erau "stima noastră şi mândria" în materie de scandaluri, au abandonat mai mult sau mai puţin discret arena păruielilor sau a vulgarităţii în direct. Cine să mai ţină stindardul sus? Poate doar Nikita, care, aflată în ultimul timp în pană de invitaţii pe la emisiuni, şi-a descărcat nervii pe iubitul cel mult lăudat. Rezultatul? A fost părăsită fără prea multe regrete. Dacă şi femeii cu suflet de bărbat îi va veni vreodată mintea la cap, chiar că nu mai avem pe ce să ne bazăm! Fetelor, e frumos aşa?"
sursa:Jurnalul.ro

marți, 31 martie 2009

Cunoasteti asemanarea dintre : Echipa nationala de fotbal a Romaniei si Alina Plugaru?

rs-32 Cunoasteti asemanarea dintre : Echipa nationala de fotbal a Romaniei si Alina Plugaru?

Amandoua se cred BUNE!!!

Asta este diferentza dintre putinta si putirinta, dintre a vrea si neputinta, dintre Piturca si un antrenor de echipa nationala.

Care credeţi că sunt principalele lacune ale selecţionerului?

Confundă echipa naţională cu propriile interese şi orgolii. Să nu uite că echipa naţională nu este a lui sau a Federaţiei, ci a ţării. A făcut intenţionat tot ce a făcut cu Maximilian Nicu, numai pentru că presa la unison l-a cerut în lot, pentru că Ministerul de Externe s-a comportat adorabil, acordându-i cetăţenia repede. Pentru că nu l-a dorit el, a dovedit că este rigid, limitat, fără idei tactice. A sfidat întreaga opinie publică şi Federaţia. A avut conflicte cu jucătorii cu personalitate, vezi anii trecuţi cu Gică Popescu şi Gică Hagi. Vezi cazul Mutu. Chiar şi cu Chivu au fost unele probleme în campania trecută.

Cum se răsfrâng toate acestea asupra jucătorilor?

Piţurcă transmite o energie negativă echipei. Băieţii joacă numai din valoarea lor, nu pentru că i-a aşezat el. Nu se vede o concepţie, nu se vede o schemă lucrată. Staff-ul tehnic este unul foarte slab. Pe cine au antrenat Ştefan Iovan sau Gabi Boldici? Sunt oameni care n-au ce face la echipa naţională. Şi-a ales numai oameni care nu-i ies din cuvânt, care spun numai ce spune el. Este cinic, foarte răzbunător în relaţiile cu jucătorii. Nu uită şi nu iartă. Nu întâmplător i se spune Satana.

Si nu in ultimul rand sunt devina jucatorii:

Ei fac parte din generaţia ratată pentru că s-au crezut mari fotbalişti înainte de a deveni fotbalişti. Au crezut că a fost suficient doar să se frece cîţiva dintre ei de cei care au făcut parte din generaţia de aur ca să poată visa că fac şi ei parte din vreo generaţie. Ei fac parte din generaţia ratată pentru că au ajuns vedete înainte de a ajunge fotbalişti. Gagicile, fiţele, banii şi frezele au fost întotdeauna cele mai importante calităţi ale lor atît pe teren, cît şi în afara lui. Ei fac parte din generaţia ratată pentru că au fost mai degrabă preocupaţi să marcheze prin ciorapii cu plasă ai manechinelor, dizeuzelor şi ai fetelor care au apărut prin Playboy decît prin plasele porţilor adverse. Ei fac parte din generaţia ratată pentru că au fost dintotdeauna mai interesaţi de scorurile de prin cluburile de noapte, de scorurile haine­-lor şi maşinile de firmă decît de scoru-rile meciurilor pe care le jucau. Ei fac parte din generaţia ratată pentru că au pus de fiecare dată înaintea zerourilor de pe tabela de marcaj zerourile din contractele lor. Ei fac parte din generaţia ratată pentru că au ştiut întotdeauna mai bine "versurile" manelelor decît versurile imnului naţional. Cu atît mai mult cu cît cu fiecare "deşteaptă-te, române!" cîntat au crezut chiar dacă au fost înfrînţi mai mereu că e vorba de oricine altcineva, de oricare român dintre cele douăzeci şi două de milioane mai puţin despre ei. Iar atunci cînd faci parte dintr-o generaţie ratată, generaţia ta nu există.pitilateralll


”O femeie fără sâni este ca un pat fără perne”,

Sutienul, o prejudecata?
”O femeie fără sâni este ca un pat fără perne”, spunea Anatole France. Şi întradevăr, sânii pot reprezenta pentru o femeie ieşirea din anonimat, iar pentru un bărbat, modalitatea de a ieşi dintr-o stare de letargie. Poate tocmai de aceea sunt preaMARITI de către artişti.

Ca în multe cazuri, tindem să dorim ceea ce nu avem şi să fim nemulţumiţi de ceea ce avem deja. Credeţi că sânii iubitei sunt prea mici? Mai uşor de prins în palmă, ei amintesc prospeţimea adolescenţei. Găsiţi-le farmecul! Pentru voi sunt puşi în valoare… o bluză mulată, un nasture descheiat…

Cât despre sânii mari, se recomandă singuri.

Inventarea sutienului să fie doar o prejudecata? Trebuie sa existe insa cel putin o motivatie pentru care acesta e cu adevarat folositor. Banuim ca ar fi creat mai ales pentru barbati.



Ca emotia sa fie mai intensa… si descoperirea, treptata.

Sânii sunt expresia feminităţii! Aveti încredere în ei, căci vor face întotdeauna intrarea în lume! Şi ce intrare… !

In topul fantasmelor masculine
Foarte multe fantasme ale bărbaţilor sunt legate de sâni. Tresărirea lor la cea mai uşoară atingere, mângâierea cu o floare sau cu sexul iubitului, stropirea cu lapte sau ornarea cu frişcă… Ei sunt punctul central în preludiu. Nimic nu îi poate inlocui în jocul erotic sau in imaginarea lui. Aşa încât orice prilej de a-i atinge nu poate fi decât binevenit.

De aceea nu ne mai mirăm că doctorul (fie el chiar psihiatru) insistă ca pacientele să se dezbrace ca să le consulte. Şi adeseori ai impresia ca a uitat ceea ce caută - inima, eventual noduli sau poate sfârcurile înfiorate de atingere?!

Si profesorii sunt niste privilegiati!

Chiar si atunci cand studentele trebuie sa raspunda din banca, sanii sunt cei care salveaza posibila nesiguranta. Oricum
Atunci examenul este… sus-ţinut de freamătul lor inconfundabil. Şi, de fapt, orice bărbat te dezbracă din priviri. Şi bine face! Pentru că rochiile sunt făcute să cadă… bine…

Sanii oglindesc viata interioara
*Legătura sânilor cu inconştientul si imaginaţia este foarte strânsă, iar receptivitatea lor la stres este evidentă. De exemplu, înaintea unui examen, unele studente au sânii umflaţi şi dureroşi. Alte femei resimt dureri la sâni atunci când văd la televizor scene violente.

*Femeia trebuie să îi iubească şi să ştie să le arate interes, dar, cel mai important, să sugereze o atenţie aparte asupra lor şi din partea iubitului. Uneori ele nu sunt mulţumite de forma sânilor, şi astfel, in conştient, îşi refuză plăcerea pe care aceştia le-o pot oferi. Femeile cu sânii mari, chiar opulenţi, pot dezvolta un adevărat complex din pricina lor. Tendinţa este de a-i ascunde în haine fără nici o croială, de a-i camufla stând cocoşate şi de a-i privi ca pe inamicii nr.1 ai imaginii lor în ochii celorlalţi.

Aşa se explică opţiunea pentru operaţii estetice.

* Neîmplinirile din plan sexual se repercutează în timp asupra sânilor şi pot favoriza apariţia tumorilor, a chisturilor mamare sau chiar a cancerului. Toate aceste probleme îşi au sursa, în mod evident, în cadrul cuplului, dar tot aici ele îşi pot găsi rezolvarea, prin cât mai multă dragoste.

*Ca şi stările emotionale, medicamentele acţionează direct asupra creierului, acţionează prin intermediul hipofizei şi asupra secreţiilor hormonale, deci şi asupra sânilor. Astfel, s-a constatat că secreţiile şi chisturile mamare, congestionarea sânilor si alte asemenea probleme pot fi, în unele situaţii, cauzate de tranchilizante, dar oprirea tratamentului face să dispară ,aceste modificări. În asemenea cazuri era posibil să apară o neaşteptată lactaţie. Dar aceasta este diferită de fenomenul cunoscut ca “Zăpada Albă .”

Un mister al senzualitatii -”Zăpada Albă
Atât în Orient, cât şi în Occident, valoarea unor asemenea secretii a fost recunoscuta şi i s-au atribuit denumiri precum “Laptele Vrajitoarelor” , “Zăpada Albă” sau “Sucul de piersica al nemuririi”. Exista femei extrem de senzuale si totodata foarte afectuase, care, in mod natural, fara sa fie in perioada alaptarii, secreta asa-numita “Zăpada Albă”. Nu este vorba nici de o născocire, nici de o problemă de natură medicală. Ele pot avea secreţie lactată permanent. Doar o stare acută de devitalizare poate afecta această esenţă dulce şi hrănitoare.

“Esenţa de Coral” are o mare valoare mai ales în cazul unei femei care nu a avut copii şi care nu are lapte. Acest fluid extraordinar are culoarea albă şi un gust uşor dulce, foarte plăcut. Bărbatul trebuie să sugă şi să bea plin de adoraţie acest medicament special. El are un efect binefăcător asupra întregului organism, trezind stări de iubire şi de senzualitate foarte intense.

Retete miraculoase de marire a sanilor

*Orice exerciţiu care dezvoltă pieptul, dezvoltă şi sânii. Deci respiraţi adânc şi prohmd, faceţi gimnastică. Evitaţi toate sfaturile stupide ale prietenelor care vă îndeamnă să ţineţi cure exagerate de slăbire. Atât de incitanţi, sânii sunt, în mare parte, nişte perniţe de grăsime. De aceea sânii femeilor cu o vitalitate debordantă sunt atât de atrăgători.

vineri, 20 martie 2009

Alina Plugaru. Vrajitoarea din gaoz ... La Eros Show 2008



Recunoasteti personajul? V-a trebui sa o introducem la Biblioteca Tezaur Folcloric din arhiva TVR . Probabil prima fotografie este realizata imediat dupa ce a aterizat in Bucuresti din suburbiile vestitei metropole Vaslui cu ceva inainte sa se lanseze in afacerea ( daca zic business poate nu intelege) cu termopane.

"E timpul sa fac abuz
Aici pot sa fiu confuz
Da-mi tot ce ai nu refuz
Nu am de ce sa ma scuz.
Plin de tentatii insist
Gata sa vad cat rezist
Crescut in spirit marchist
Nu ma abtin,clubul e plin."

Fetele de la saloane de masaj . Confidential Masaj si Thai passion. In asteptare Eros show 2009.

Invitam toate fetele...
Sa rupa mesele...
Sa-si rupa fesele...
Sa-si piarda mintile!

Inchideti usile!Ascundeti cheile!
Patronu' reprezinta repede resursele!
Elibereaza mesele a tot ce ai mai bun pe raft
Toata lumea,mainile-n tavan,ca si cum ar fi un jaf!
Dopuri de sampanie,luminile dezvaluie
Femei care te-nvaluie,modelul porno!
Varsta:domnisoare.
P***e extraordinare-n cautare de p**a mare.
Ca sa redefinesc pa cap,aleg un inger
16 ani,pur-sange,f**e fara bani,suge fara bani
Sau complimente,vrea propuneri indecente...
Vrea aventura si nu are masura.
Pun palmele la gura,strig:"HEI,DJ!"
Da cu basii aia grei,ca le place la femei
Cand se simt studiate-ndeaproape de baieti ca noi
Vibreaza din g****e si-alte chestii noi.
Domnisoara:Pa mas-oferta-i grasa,zi ceva!
De baut,de fumat,sau de aliniat p-oglinda ta?
Nu te speria,adunarea-i selectata
Si tot ce vezi aici e calitate garantata!

Eros Show 2009 se aproprie...

Pentru ca se aproprie (in aprox. 2 luni) Eros Show voi arata cateva din instantaneele de anul trecut cu comentariile aferente bine-nteles. Vor fi fotografii cu doamne si domni , vizitatori ai acestui Targ anul trecut ...deci Eros Show 2008.

marți, 17 martie 2009

Sex oral pa plaja - Vama Veche. 01.05.2007



I
Am viteza pe faleza
Penetrez orice coafeza
Care e in antiteza
Cu conceptul meu de freza
Rezeama-te de mine
Daca nu mai poti sa stai pe tine
Sa facem trenuletul
Cretzule!!!Mama ta-i acasa?
Spala-te ca vin la masa
Lasa-ma putin cu ea
ASA SI-ASA...
Si-acuma ia-ma OMBLADON
Ia-ma du-ma de la microfon
Sa-mi tin gura sa nu-mi taie cenzura...

II
Daca n-ai stiut n-ai cum sa uiti
Asculti oricum sunt prea multi
Inculti neplacuti stiuti de toata lumea
Gurile rele spun ca ne tampim odata ce trec anii
Dar nu ne luam banii
N-am psiholog cum fac americanii
In orice colt din lume
Penetram plini de spume
Care alearga o femeie
Sa vezi cum turuie BUNE
Is vinovat io n-am inventat
Nici femeia hoata nici barbatul mort de beat

III
Cand toti ne-acuza ca ne spargem venele
Ne spargem boxele sa nu mai danseze manele coardele
Bagabontii stiu ca fraierii nu pot
Ameninta non-stop cu politia sa intre-n top
Cred ca m-am tirat beat mort
Da cand ma-ntorc o sa-ti dam un bass
Si-o toba mare peste bot

Sex oral pa plaja - Vama Veche. 01.05.2007



Tata cand m-a conceput, m-a conceput beat mort
M-am nascut beat mort
Tu m-asculti beat mort
Canta acum in locul meu: BEAT MORT
Toata lumea cade beata dupa primul tau efort...


Daca-as fi mut
As fi injurat prin semne
N-as stii ce poa' sa-nsemne
In curand ar cenzura dansurile moderne
Nu stiu' cine ti-a bagat
Ce ti-a bagat in inima
Cred ca-i treaba sadomasointima
Relaxeaza-te cu laxative
Du-te la specialist
Ai primul semn muzical de sifilis
N-am inteles reteta de succes
Da e mai bine
Oricum nu ne-am suci de maine
Toti golanii au descoperit
Ca-n loc de vise
Au un pretext mai bun: substante interzise
Va iau in viata ca-n reclame
Aparent selecta perfect
Ia viata-n (..) nu mai luat direct in piept


Cainii de pe starda se intreaba
De ce oameni cu masina si cu celular
Merg in patru labe pe trotuar
Oameni cu apartament dorm specimen
Evident e un nou curent
Orice carciuma in care intri plina de barbati
Printre ei doar trei femei
Aceleasi trei ...
O sa ma trezesc si-o sa-ncep o viata noua
Dintre iarba si-o halba
O sa le-aleg pe amandoua

Sex oral pa plaja - Vama Veche. 01.05.2007

Sex cu octogenara , cat trebuie sa fi de beat sa faci asta?



Imi place vinul sec, imi place sa petrec
La bautura sa ma intrec, sunt ciumeg
Beau pana mor si-am sa mor ca n-am masura
Poti sa ma salvezi daca ma cosi la gura
Am vocatie, sunt ca Terminator II in aplicatie
Bodega, locul cel mai drag si unde-n vena-mi bag
Hmm, caut fericirea intr-o cana de Feteasca
Cineva sa ma opreasca, numa' sa-ndrazneasca !
Sef la orice chef, sunt strateg, inteleg practica...totu-i practica(practica)

Alcoolul este viata si viata e alcool
Din zori pana-n noapte traim in pericol
Alcoolul este viata si viata e alcool
Din zori pana-n noapte...pericol...

Pot fi vindecat prin impuscare
Fratii de pahar ma-nteleg, baga, baga frate
Iara bucurie la gingie sa fie
O mie pahare pe datorie, (fara numar)
Pulpa de patroana face show, mega-show
Si noi cu baietii admiram peretii
Fie fara dubii fac fenta
Fug de datorie, dau clapa permanenta.

Alcoolul este viata si viata e alcool
Din zori pana-n noapte traim in pericol
Alcoolul este viata si viata e alcool
Din zori pana-n noapte...pericol...

versuri: Parazitii.

luni, 16 martie 2009

S-a interzis fumatul la Lido ?




simt cum mâna se scurge spre interior...
se lasă spre ţigara de mult stinsă....
defapt nu fumez, numai gura mea o face
cu plămânii cei negri şi avizi de fumul albastru....
de moartea străvezie ce-mi dă tîrcoale.....
dar tot fumez....iarbă fumez....şi râd bezmetic....
m-am împotmolit în mine când mă căutam....
am uitat să deschid uşa camerei tăinuite
unde EU-l meu se tăvălea pe jos....
după o orgie de iarbă parfumată...
am colindat o vreme prin lume
şi m-am plictisit să văd acelaşi lucru
spus şi făcut în nu ştiu câte forme
egale şi fără sens.....am mai fumat o iarbă
şi-am plutit lângă cei fără căpătâi....
şi-am murit gândind că nu mai am bani să-mi cumpăr ţigări....

sursa: www.poezie.ro/index.php/poetry/1741057/iarb%C4%83_de_fumat

Despre curve si alti oameni...




"Despre curve

In opinia mea, curva nu este persoana care face sex pe bani. Aceea este prostituata. O postura neonorabila dar corecta. Nu te iubesc, nu simt atractie fizica, dar stau capra pentru ca ma platesti. Ok. Cinstit. Curva insa, este dezgustatoare. Ea iti spune ca te iubeste, ca o atragi teribil, in timp ce sta capra pentru bani. Lucru pe care nu l-ar recunoaste nici in ruptul capului. Ba chiar o jigneste. O ultragiaza. O face sa planga pentru ca i-ai lezat delicatetea.

Dar notiunea de curva, in opinia mea, repet, n-are legatura exclusiva cu sexul. Ba chiar este egal distribuita intre sexe. Are legatura cu viata. Cu a fi in realitate ceva, dar a face eforturi teribile, ostentative de a parea exact opusul. Curva este libidinoasa si invaziva. N-are limite. Iti declara dragostea cu gura plina. E libidinoasa. Te trage de maneca. E ca spalatorii de parbrize din intersectii: nu se da dusa usor. Poate n-ai inteles din prima. Iti repeta. Ea are principii - atat de solide incat par inaccesibile pana si unui martir crestin halit de lei, e culta - Biblioteca din Alexandria era cat raftul ei pentru seara asta, e inteligenta - Kasparov s-a retras cand ea i-a explicat ca s-a terminat cu smecheria, are un suflet sensibil - salveaza tot, de la copacii patriei pana la copiii din Africa si tigrii din Sumatra. Ce sa mai, daca tragi linia, Iisus a avut noroc cu pozitionarea in timp, altfel nu intra nici in top ten.

Fiecare coltisor al fiintei auguste a curvei este descris de hiperbola. Actiunile, de superlativ. Evaluarile, de suprem. Curva este atat de artificiala, incat daca prosteste fara probleme pe adoratorii carpetei cu rapirea din serai, unui om de bun simt nu-i poate provoca decat dezgustul pe care l-ar simti Casanova in fata femeii gonflabile. Daca ii intorci oglinda in fata, curva practica eschiva, explicatia, atenuarea, ea va minimaliza prilejul si-ti va face un compliment gros ca sa-ti ia fata.

Eu nu pledez pentru adevarul brut, slinos ca un porc, de multe ori puturos ca o hazna. Inteleg si aprob seductia, jocul, povestea, fictiunea, magia, trucul, spectacolul, itinerariul dramatic. Dar diferenta dintre seductie si prestatia curvei este data de rafinament. Asa cum tot pe portativ incap si Mozart si Salam Fermecatoru’. Cum tot pe tavan dau cu pensula si Michelangelo si un zugrav din Stefanesti.

In sfarsit, curva are complexul perfectiunii si vocatia ostentatiei. Pana si Seherazada, cand vedea zorii mijind, sfioasa tacea. Sfioasa ! Curva nu poate fi sfioasa niciodata. Demersul ei de marketing este prea agresiv. Da-i dracului de zori mijind. Poti sa-i vari si lanterna in ochi, ea tot isi va face numarul. De aceea, consider ca uneori e bine sa-i vorbesti pe limba ei. Daca ii canti in struna, s-ar putea sa nu mai fie evidente diferentele dintre voi.Chiar daca o intalnesti la Ateneu, spune-i pe bune ca da din buric aiurea. E ca in bancul cu poliglotul care intalneste ciobanul - si la ce i-a folosit? Invoc acum un motto care mi-a placut mult:” Cu samuraii lupti ca samuraii, cu talharii lupti ca talharii!”

Din acest motiv consimt la demersul frontal al lui Ciutacu pe care l-am considerat genial cateva posturi mai jos. Tot aici, reactia lui Cristian Tudor Popescu mi se pare un exercitiu de pudibonderie ipocrita, sau de sclifoseala prefacuta.

La domnul Traian Radu Ungureanu, unicul izvor de inspiratie era slavirea conducatorului iubit, remunerata de paritdul subordonat. Dar prestatia era agresiv imbibata de intelectualitate, vana morala, fibra autentica si de substanta veridica. De aceea prefer sa consider, pentru salubritatea mentalului meu, ca pozitia domnului Andrei Plesu este doar un derapaj temporar de evaluare, explicabil poate, prin solidaritatea umana cu cel cazut. Orice pas in plus in aceasta directie i-ar da domnului Plesu un mop intr-o mana si niste andrele in cealalta."
sursa: www.mircea-badea.ro

Pe un picior de plai , E o gaura-n rai


Plai & Manea

Pe-un picior de plai
E-o gaură-n rai...
Neagră şi adâncă...
De pe-un colţ de stâncă
Un bace priveşte
Cum se prăvăleşte
Turma de mioare
‘n hău’ ‘cela mare.

Oaia cum cădea
Un zgomot făcea,
Apoi murea.
Baciu’ îi zbiera:
“Asta-i nunta ta
Oişoara mea!”

La fereastră
Fata noastră
Dansează’n rochie albastră.
N-a avut în veci perdea
(toată lumea o vedea).

Ai parai,
Dai.
Dacă n-ai,
Înc-o tură stai.

Care cum se nimerea
Ochii-n fată şi-i băga.
Stăteau ca la cinema,
Da’ nici unu’ nu plătea.

Ai parai, Dai. Dacă n-ai, Înc-o tură stai.

Când piranda s-a gândit
Şi-a pus taxă pe privit
A fost mare tragedie,
Da’ banii-a-nceput să vie.

Ai parai, Dai. Dacă n-ai, Înc-o tură stai.

Timpu’ tare se grăbeşte
Ea acuma îi păteşte
Lumea toată dănţuieşte,
Ea pe fereastră prïveşte.

E toamna si vin... -ul curge...




"E toamna si vin
..ul curge si vin
ciorchinii si-i smulgem

Saracul vecin
E beat intr-un pin
Si vin prïn nas
I se scurge"

Ada Milea

sâmbătă, 14 martie 2009

Primavara toamna...

"Primavara e modul in care natura ne spune : sa inceapa petrecerea."
Robin Williams



"Iarna sunt traditionalist fiindca port caciula, vara sunt paradoxal pentru ca umblu cu capul gol, primavara sunt socialist din cauza naturii, toamna sunt burghez din cauza umbrelei."

Ionel Teodoreanu

joi, 12 martie 2009

Curvele dau teapa, blogerii inghit.




Emil Cioran spunea ca i se par normale orice fel de anomalii dar nicidata n-a putut sa isi explice prezenta unor impotenti in randul prostilor. Noi am trait sa vedem curve care dau teapa la diverse bloguri si siteuri.
Asa va trebuie carnatilor

"Acum cateva luni am fost contactat de o oarecare tipa , pe nume Izabela (Managera Mon Amour - Salonul Alinei Plugaru De Masaj Erotic ) care era interesata de reclama pe acest blog. Toate bune si frumoase , am batut palma si astfel am inceput sa-i afisez pe acest blog un banner 125×125 si un banner 468 × 60 plus un articol . In prima luna mi-a platit doar jumatate din parte din suma de 70 de euro pe care trebuia sa o primesc pentru afisarea bannerelor pe acest blog timp de 4 luni , apoi a urmat teapa . De o luna si ceva de zile tot am tot asteptat un semn de viata dar am constatat cu stupoare ca pentru o suma infima de 1 milion , lumea prefere sa se faca invizibila .

Asa ca Izabela urat din partea ta , lucruri din astea nu se fac . "

sursa: http://perfu.lanebuni.eu

miercuri, 11 martie 2009

Einstein despre ceea ce noi nu am fost in stare....

Cucuveaua traieste, a renascut din propria cenusa asemeni pasarii Phoenix ... Traiasca CUCUVEAUA





Trebuie sa spunem si acum avem dovezi ca : Cucuveaua traieste, a renascut din propria cenusa asemeni pasarii Phoenix ... Traiasca CUCUVEAUA






Te faci doctor si esti obligat sa iei spaga - la un salariu de 15oo ron cum sa te descurci sa iti iei o nevasta sa faci o casa si un copil?
daca nu te modelezi dupa sistem te exclude ...sa nu uiti asta.

Stiu politisti care nu primesc bani sa isi faca full-ul la autoturismul pe care scrie "Siguranta si Incredere", , politisti care au dus Loganul la revizie din banii lor... sa fim intelesi dar nu ii plang de mila ...Sistemul isi bate joc de ei si ei de noi si noi inghitim.


Este foarte important intr-o muie la care capat al pulii te situezi, ca daca nu esti la cel bun taci si inghiti, iti mai curge putin prin marginile buzelor, dar iti iei un servetel umed si te stergi. Asta-i.







Singur NU poti face nimic. dar in momentul cand o sa fie 100, 1000, 10000 de hai sa zicem blogeri care iau atitudine concomitent... si cei 10000 sunt cititi de 1.000.000 de romani atunci cand vom merge la vot, il vom schimba pe Basescu. Oprescu , K.Johaness, Crin Antonescu sau chiar Tariceanu ar fi oricum mult mai buni. Asta este parerea mea. Chiar populatia( popor ar fi prea mult) asta de manelisti nu vede incotro ne ducem.




Cand Brucan a spus ca suntem in proporti de 90% prosti si ne vor trebui 20 ani sa putem scoate capul in lume ne-am suparat. Acum ne dam seama ca de fapt 20 de ani era un termen prea mic, si 90% prosti, este un procent aproape corect.






Maimutoii astia ne reprezinta chiar asta meritam.

Daca asta meriti Nu te duce la vot.









Sunt pentru obligativitatea votului.
Sa ne oblige sa iesim la vot, daca nu vrei nici un candidat anuleazati votul in cabina, dar du-te la vot...ia atitudine. Schimba ceva si da jos cloaca asta imputita.




Adevarul nu trebuie cautat, dupa parera mea, asa cum cauti un rezultat matematic al unei formule. Pentru ca adevarul este foarte sensibil, relativ si temporar. Iar ce este mai important este ca nimeni dintre oameni nu are capacitatea de a decreta asupra unui ADEVAR absolut. Adevarul la care avem acces, este un adevar relativ, la limita capacitatilor noastre cognitive limitate.




Poate si de aceea, se incearca, si nu de putine ori reuseste, sa fim manipulati de minti iscusite, abile sa foloseasca cuvintele spre interesul propriu, spre cauza numai de ei stiuta. Si asta, fara sa mai adaugam ca, in acest proces-asa-zis-logic-ni se pot prezenta date debilitate intentionat.

marți, 10 martie 2009

Mult succes in Parlamentul European Elenei Basescu !



Traim decenii de impliniri marete! Traim decenii de munca si avint! Iar in aceste vremuri de cotitura, Elena Basescu este farul nostru calauzitor! Mult succes in Parlamentul European Elenei Basescu !

In ultimul timp am avut personalitati markante extrem de mioape( cu grad de comparatie), cred ca din aceasta cauza n-au observat starea natiunii.

Elena are doar un strabism verbal. Atat.

luni, 9 martie 2009

De ce sunt politistii asa prosti ?


Vreau sa va povestesc o intamplare de saptamana trecuta. Pe 02.03.2009 in jurul orei 18 trecute fix primesc un telefon , pe mobil.
- Buna seara, domnul xyz ?Societatea .... ?
- Da ! Buna seara.
- Sunt plutonier ... (kkt- nu m-am obosit sa tin minte numele panaramei- era femeie) de la IJP Ialomitza .
- Da si... ?
- Acum doua saptamani v-am trimis o instiintare si nu ne-ati raspuns la ea. De ce ?
- Dintr-un singur motiv...pentru ca nu am primit-o (am raspuns eu imperturbabil). Despre ce este vorba ?
- In data de 08.09.2008 a ti fost inregistrat de aparatul radar in localitatea ..... cu 79km/h . De ce nu ne-ati raspuns?
- Dintr-un singur motiv...pentru ca nu am primit-o ( eram deja nervos ) repet eu raspunsul de adineauri.
Pe ce adresa a-ti trimis instiitarea ?
- Pe str. Odei. Nr...
- ( ma bufneste rasul) Imi pare rau dar sediul meu este pe str. Odaii cu doi de ii –adaug eu.
- Trebuia sa ne anuntati daca v-ati schimbat adresa ( spune martoaga de la celalalt capat) .
- Sa va anunt ca aveti colegi incompetenti care gresesc la dactilografiere ?
... de aici am taiat un paragraf de vreo 2-3 min sumbru in ale prostiei domnisoarei politiste care nu intelegea de ce nu i-am raspuns , si vroia sa ii raspund la telefon. Intr-un final incercam sa ii spun ca sediul meu nu mai este nici pe Odaii si ca l-am mutat de vreo 2 luni. A incercat sa mi-l ceara dar am trimis-o la Registrul Comertului
daca tot a fost in stare sa imi afle numarul de telefon.
Imi ridic niste semne de intrebare :
1. Cum mi-a aflat numarul ? Au contracte cu firmele de telefonie sau suntem stat politienesc ?
2. Cine i-a oprit 5 luni si 3 saptamani sa imi trimita adresa ?, intrasera in fibrilatii ca se apropria termenul de 6 luni de la infaptuirea contraventiei dupa care se prescrie.
3. De ce sunt politistii asa prosti ? Chiar si doamnele sau domnisoarele sunt la fel de penale... sa va traiasca IQ-ul mic mic mic.

duminică, 8 martie 2009

Este foarte simplu... vrei sa fii tratat ca om, poarta-te ca un om.


Mai bine incepeti voi prin a va schimba si nu mai aruncati vina pe ceilalti... Este foarte simplu... vrei sa fii tratat ca om, poarta-te ca un om.
Mereu aud ca tiganii sunt discriminati... ganditi-va cum se simte un profesor la pensie care trebuie sa mearga cu capul in pamant cand trece prin fata unui tigan care nu a muncit 1 zi in viata lui. Asta numai pt ca poate i se nazare ciorii sa il caute la buzunare
Terminati cu afirmatii ca romanii sunt de vina!!! Poate suntem noi de vina ca nu terminam cu voi odata.
Dati exemple din trecut... din 89 incoace ce v-a impiedicat sa va integrati?
Cat despre improprietarire ati decis sa va improprietariti si singuri practicand camata, santajul, hotia si crimele.

Pana cand sa ma simt minoritar la mine in tara?


Chiar nu va deranjeaza sa fiti facuti tigani din pricina ca unii isi zic romi? Pe mine da. Pentru 2 tigani care topaie si lalaiesc in limba lor de ce sa fiu obligat sa suport restul de 98 de cersetori, hoti si nascatori de alti tigani care invata de mici aceleasi lucruri. Inainte era o lege nescrisa si cunoscuta tuturor romanilor. Nu muncesti, nu mananci. Tiganii nu muncesc dar mananca. Pe furt si pe programele de ajutorare a defavorizatilor si pe banii incasati pentru procreerea in nestire. Tigancile fac urmatorul copil doar ca sa aiba alocatii permanente pe spatele romancelor ce muncesc in fabricile de textile pe salarii de mizerie si care nu uitati ca apartin in majoritate italienilor jegosi care ne omoara romanii in Italia. Suntem o natie de cretini si ne meritam soarta. Vreti o demonstratie. O sa sara o gramada de romani cu gura pe mine ca sunt rasist uitand care e adevarata problema. Sunt roman, nu rom. Macar atat sa intelegeti ca denumirea lor o dam noi si nu ei ne obliga cum sa-i numim. Romania reprezinta romanii si nu natia tiganeasca. Tigani sunt tigani si asa i-au numit si stramosii mei, inclusiv bunicii si parintii. In incheiere va intreb.
PANA CAND TREBUIE SA NE SIMTIM MINORITARI IN TARA NOASTRA?
De ce primesc minoritatile bani pentru sedii culturale si manifestari diverse cand actorii romani nu au finantare nici macar pentru un film amarat sau scolile, spitalele si gradinitele stau sa cada?
M-AM SATURAT DE DISCRIMINAREA ASTA POZITIVA. Va las tema de gandire romanilor destepti. La ce poate duce starea de nemultumire continua a romanilor fata de stilul de viata necivilizat al tiganilor? Prefer sa nu vorbeasca cei ce nu au trecut macar odata pe jos printr-un cartier de tigani, nu au parcat masina acolo sau vad tiganii doar la televizor.

"Cand toata Europa le zice tigani, noi de ce sa le zicem rromi? De ce sa fim mai catolici ca Papa? "

De ce la noi toti cersetorii si cantaretii sunt jegosi, slinosi si tigani? Batranelul din imagine era un om absolut onorabil, curatel si cu o privire extraordinar de calda.
Tiganii sunt tigani, nu sunt rromi. Hai sa scapam de presiunea asociatiilor anti-discriminare si sa le zicem pe nume. Cand toata Europa le zice tigani, noi de ce sa le zicem rromi? De ce sa fim mai catolici ca Papa? De ce sa se confunde romanii cu rromii? Tigani, zingari, tsigans, zigeuners, cigani, cikani. Abia astept proiectul asta de lege. Hai cu semnaturile !

sâmbătă, 7 martie 2009

La workshop in Vama Veche


La workshop in Vama Veche un instantaneu cu un amic ce incerca sa "de a mana cu un prieten|", si domnisoara care s-a oferit sa-l conduca si sa-l ajute de ce nu? Ora 7.30 dimineatza, poate prea devreme.

"

Intr-o tara de cacat, totu-i pe dos
Privesti in sus - totu' merge-n jos
Fuge glontzu' din pistol ca ma-ta din alimentara
Cand cu un salariu nu mai cumperi o zi de mare, la vara
Am auzit ca-un specimen
A blocat-o pe ma-sa-n lift si se crede Eminem (vrem)
Totzi bulangii sa dispara
Sa nu mai vina sa stea cu rectu' spart la soare-n tzara
N-am reusit (inca) nici o femeie s-o conving sau s-o oblig
Printr-un contract la o mu*e-n leasing
Ideal ar fi sa reusesc intr-un final
Cheloo, Ombladon, 2001 - avort verbal!

"

Dupa amiaza in Bucuresti,


Multumesc Domnului Videanu pentru traficul ce era primavara trecuta pe str. Eminescu. Aveam aparatul pe bancheta si....asta a iesit.

"...
Nu-ti dori bani, faima, putere, respect
Daca ai varsta la care nu esti in stare sa le tii piept..."